الگوریتم شاهین یا الگوریتم Hawk

در بحث به روزرسانی سایت و افزایش رتبه بندی اون از نظر گوگل، در مقالات قبلی گفتیم که یکی از موارد که خوب می تونه باعث افزایش تعداد بازدید سایتا و در نتیجه افزایش تعداد کاربر ثابت شه، توجه به س. سئو محلی به شما کمک می کنه که کاربران و مشتریائی که از نظر جغرافیایی به شرکت شما نزدیک تر هستن، بیشتر جذب شما شده و در نتیجه نه فقط از این روش اندازه بازدید سایت و در آخر رتبه سایت از نظر گوگل بالا میره بلکه اندازه فروش سایت هم زیاد میشه. به همین منظور تموم شرکتایی که تازگیا یه سایت رو واسه خود طراحی کردن، طبق راهنماییای یه سئوکار حرفه ای، به مسئله سئو محلی هم بسیار اهمیت داده و اقدامات لازم در این زمنیه رو در سایت خود اعمال می کنن. اما بدیش اینه یه چند وقت پیش، گوگل الگوریتمی رو با عنوان الگوریتم یا الگوریتم Possum موش کور رو طراحی کرد.

بازدید سایت

الگوریتم Possum چیه

اگه بخوایم به طور خلاصه، کارایی این الگوریتم رو بگیم، یکی از مهمترین اقدامات این الگوریتم، تاثیر بره. این الگوریتم به این صورت عمل می کرد که پس از بررسیا گوگل، لیستی از شرکتایی که تو یه منطقه جغرافیایی برابر قرار گرفتن جفت و جور می کنه. حال این الگوریتم، شرکتای ضعیف تر رو از لیست جست و جوهای گوگل حذف می کرد و این مسئله، بدترین اتفاق ممکن بود که واسه افراد نوپا می تونست اتفاق بیفته چون این شرکتای تازه تاسیس در اول راه معرفی خود به دنیای دور و بر از راه اینترنت، با شکست روبرو می شدن. پس به دنبال این اقدام، گوگل الگوریتم شاهین یا هاک رو طراحی کرد.

درباره الگوریتم شاهین چه میدونید

الگوریتم شاهین در واقع روی فیلترهایی تاثیر میذاره که در نتیجه جست و جوهای محلی کاربرد دارن. در ، لیستینگا با هم قیاس شده و در نتیجه لیستینگایی که مشابه بقیه لیستنگای از قبل رتبه بندی شده بودن حذف می شدن. با این کار، شرکتای جدید که از نظر جغرافیایی با شرکتای قدیمی برابر هستن، شانسی واسه نمایش دادن سایت خود نداشتن ولی الگوریستم شاهین، این مشکل رو رفع کرده.  با روی کار اومدن الگوریتم شاهین، مشکل شباهت در موقعیت جغرافیایی شرکتا واسه رتبه بندی اونا حل شده ولی هنوز این مشکل واسه شرکتایی که تو یه مجتمع و ساختمون تجاری قرار گرفته و نشانی و شماره پلاک مشابه دارن، هست.