انتخاب مناسب رنگ سایت

انتخاب مناسب رنگ سایت

در طراحی یه سایت المانهای زیادی رو باید در نظر گرفت. فونت، حاشیه ها، دسترسی به محتوا، شکل کلی و رنگ سایت همه در زیبایی و کارایی سایت نقش دارن. رعایت نکات اصولی درهمه این بخشها مجموعه چشم نوازی رو در برابر دید بازدیدکنندگان قرار می ده. این وسط انتخاب مناسب رنگ سایت میتونه تاثیر زیادی در زیبایی محیط سایت شما و جذب بازدیدکنندگان داشته باشه. در ادامه دو سایت کاربردی در مورد انتخاب رنگ سایت تقدیم حضورتون می کنیم.

پادکست

سایتا و وسایل زیادی در اینترنت واسه بررسی و انتخاب رنگ سایت هست که هرکدوم امکانات متفاوتی رو ارائه میدن ما اینجا دو نمونه کاربردی و محبوب از نظر خودمون رو معرفی میکنیم.

۱- Colorblind Web Page Filter

تقریبا ۱۰ درصد از مردان در شناسایی رنگها دچار مشکل هستن و این تعداد در زنها به مراتب کمتره. کوررنگی در رنگ قرمز و سبز شایع تره و کسائی که قادر به تشخیص هیچ رنگی نیستن کمتر از ۰٫۱ درصد مردم جهان رو تشکیل میدن. این افراد قادر به تشخیص درست رنگ سایت شما نیستن و شما کار زیادی واسه این مشکل نمیتونین انجام بدین.

بررسی-رنگ-سایت-از-دید-بقیه

بررسی رنگ سایت از دید-بقیه

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

با در نظر گرفتن اینکه ۱۰ درصد از بازدیدکنندگان سایت شما ممکنه به این آسیب گرفتار باشن بد نیس که رنگ سایت خود رو یه بار هم از چشم اونا ببینین. این سایت محیط و رنگ سایت شما رو از دید این افراد بازسازی میکنه و شما می تونین بررسی کنین که ایا همه مطالب قابل تشخیص و خوانا هستن یا خیر.

۲- Kuler

این سایت به شما امکان می ده تا ترکیب مناسبی واسه رنگ سایت خود پیدا کنین. پیشنهاد رنگ جدید با در نظر گرفتن رنگای موجود در سایت شما و معرفی ترکیبای رنگی ۲ تا ۵ تایی با مفاهیم و پیام مربوط به اون واسه رنگ سایت شما از امکانات اون هستش. بطور مثال میتونه ترکیب مناسبی واسه رنگ سایت با مضمون پاییز به شما پیشنهاد دهد. هم اینکه اجازه دارین از ترکیبات رنگ سایت بقیه هم ایده بگیرین.

ترکیب مناسب واسه رنگ سایت

ترکیب مناسب واسه رنگ سایت

اگه شمام از وسیله یا فوت وفن خاصی واسه انتخاب رنگ سایت خود استفاده کردین، لطفا در همین صفحه با ما به اشتراک بذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *