با این ۷ نکته ساده تفاهم بیشتری با همسرتان داشته باشید

 

 

از پایه همه افراد، حتی اگه بسیار هم با همدیگه همراه باشن، می تونن از نکات کوچیکی که واسه بهتر کردن روابط وجود دارن، استفاده کنن کسائی که در روابط خود مشکل دارن، ممکنه قبل از بهبودبخشی، به بعضی تغییرات جدی نیاز داشته باشن.

 

 

آدمایی که خوب رابطه برقرار می کنن، همیشه با به کار گیری تغییراتی جزئی می تونن ارتباطشونرو با بقیه بهتر کنن. از طرف دیگه، این مسائل کوچکه که جمع شده و کیفیت و صفات این رابطه رو تعیین می کنن. پس، حتی اگه رابطه شما رو نمی توان به عنوان نمونه ای به طور کامل مناسب توصیف کرد، انجام نکات ریز لیست شده در این مطلب یا نکاتی مثل این که ممکنه بشه اونا رو از حاشیه بیرون آورد و از سیم به زر تبدیل کرد رو عادت خود سازید.

 

 

حال به توضیح و تفسیر اونا می پردازیم تا پس از اون بتونین چگونگی به کارگیری این نکات رو بیاموزید.

 

 

 

۱ – بیان احساسات

شما به طور حتم همسرتون رو دوست دارین و اون هم این رو می دونه، اما این بدون معنا نیس که اونا نیاز به شنیدن اون ندارن. «از پایه فهمیده ام که اندازه بیان علاقه به همسرم با اندازه صمیمیت من با اون به طور کامل فرق داره. با اینکه فکر می کنم احساس صمیمیته که نسبت به دیگر روش های موجود، منو به بیشتر بیان کردن اون تشویق می کنه. هر راهی به اون این اجازه رو می دهد که بدونه من همیشه به اون فکر می کنم.»

 

چیزی که اینجا باید در مورد اون احتیاط کرد، تکرار زیادتر از اندازه این رفتاره. به خصوص اگه طرف مقابل تون در اون زمان با شما احساس نزدیکی نکنه.

 

۲ – کنار گذاشتن همه چیز

به راستی شما می تونید اندازه دوست داشتن خود رو با متوقف کردن هر کاری که به اون مشغول هستین و توجه به همسرتون، بگید. این نکته، به خاص اگه درست وقتی انجام بشه که شما اون رو پس از دوری به نسبت طولانی ملاقات می کنین، مثلا وقتی از سفر به خونه برمیگرده، بسیار کارسازه. «کارای کوچیکی که همسرم انجام می دهد، باعث می شه تا احساس خوبی داشته باشم. بعضی وقتا که به منزل می آیم همه کاراش رو رها می کنه و جلوی در به استقبالم می آید.»

اینم یکی از راه های تأثیرگذاریه که به طور زیادی به خلق وخوی گیرنده اون بستگی داره.

 

 

 

۳ – توجه

وقتی کسی به چیزی که شما انجام داده اید، توجه داره، احساس خوبی به شما دست می دهد. پس در جایی که اونا وقت، انرژی و توجه به خرج داده ان، توجه کنین. وقتی همسرتون لباس تازه ای می پوشد، موهاش رو مدلی جدید کوتاه می کنه، از عطری خوشبو استفاده می کنه، یا هر چیز دیگری رو که تغییر می دهد، شما باید به اون توجه کنین. بذارین اون بدونه که متوجه اون تغییر شده اید. به خصوص اگه اون عمل رو به خاطر شما انجام داده، مثل پوشیدن لباسی که می دونسته مورد پسند شماس. چه وقتی که کاری رو واسه مورد پسند شما بکنن و چه حتی وقتی به خاطر شما نباشه، تعریف کردن اونا رو نمی آزارد، بلکه این کار تشکر شما رو نشون می دهد

 

.

 

۴ – اجازه بدید اونا متوجه تحت اثر قرار گرفتن شما بشن

این مورد در واقع یه مشکل عمده س. به نظر واسه مردها نسبت به زن ها، مشکل مهم تریه. واقعا مسئله اینه که، موضوعی که شما رو تحت اثر قرار داده به چه اندازه جزئی بوده. همه دوست دارن بدونن کاری که اونا واسه جلب توجه شما انجام داده ان، چی بوده. واسه این مورد یه برداشت هم هست. بذارین وقتی که به اونا افتخار می کنین، اونا فهمیده باشن. اگه طرف مقابل به اندازه قابل توجه ای وقت و انرژی صرف موضوعی می کنه تا نتیجه خیلی مهمی مانند کم کردن اندازه خیلی از وزنش، تکمیل پروژه ای بزرگ و پیچیده، شکست دادن خشم یا مواردی مثل این که دستاوردی سخت رو دربر می گیرند، به دست بیاره، بذاریم بفهمن که شما واسه چیزی که انجام داده ان یا در برابر اون ایستادگی کرده ان، به اونا افتخار می کنین. این عمل باعث ایجاد حس بهتر و انگیزه بیشتر در تلاش های جدی اونا در آینده می شه.

 

 

 

۵ – به یاد داشتن لحظات خاص و تقسیم اون

وقتی به یه وقتی هر چند هم کوتاه در کنار هم هستین، لحظه های فراموش نشدنی زیادی دارید. همونطور که مدت طولانی تری با هم هستین، اونا بیشتر و بیشتر می شن. با اینکه ممکنه بعضی از خاطرات کم اهمیت اولین تون رو از یاد ببرین اما همیشه مجموعه ای از اونا (خاطره ها) شما رو همراهی می کنن. وقتی که زندگی روزمره تون رو مرور می کنین، شاید چیزی شما رو مجبور کنه تا یکی از این لحظات به یادماندنی واسه شما یادآوری شه. وقتی این اتفاق رخ می دهد در واقع شما به مرور اون لحظه می پردازید. اگه در کنار فردی هستین که دوستش دارین، همون موقع خاطره رو با اون در میان بذارین. اگه هم با اون نیستین، تلاش کنین موقعیت هایی که باعث شده تا این خاطره فراموش نشدنی به وجود آیند یا چگونگی خلق این احساس رو به یاد بیارید و بعدا اونا رو به اون بگید.

 

 

 

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

۶ – خریدن هدیه های کوچیک بدون مناسبت

گرفتن هدیه ای کوچیک بدون هیچ دلیلی واسه کسی که دوستش دارین همیشه کاری ساده س!. واسه همسرتون گل یا (به شرطی که واسه لاغرکردن خود رژیم سختی نداشته باشه) شکلات بگیرین و واسه شوهرتون یه سری جدید وسیله یا هر چیزی که به اون علاقه داره بخرین. ممکنه تعریف هرکی از یه هدیه کوچیک فرق داشته باشه. مثلا یه هدیه کوچیک بیشترین حد ۲هزار تومن هزینه داره. شاید شما پول بیشتری داشته باشین و توانایی خرید یه هدیه یه میلیون تومانی رو هم داشته باشین یا شاید هم کمتر بودجه داشته باشین. هر چقدر هم این مبلغ کم باشه، اهمیتی نداره. این کار فقط واسه اینه که نشون بدید به فکر اونا هستین و به منظور جفت و جور هدیه ای که اون به اون علاقه داره، حاضرید خود رو به دردسر بندازید.

 

 

 

۷ – آماده کردن شام مورد علاقه اون

این مورد تلاش زیادی لازم نداره ولی می تونه اثرات زیادی داشته باشه. به خاص اگه تا حالا اون رو انجام نداده باشین، بسیار متفاوت پیش می رود و معنی برتری به وجود می آورد. اینم روش دیگری واسه بیان اینکه شما اونا رو دوست دارین به فکرش هستین و علاقه مندید تا وقت، تلاش و توجه تون رو انجام اعمال خاصی به اونا اختصاص بدید.

هم اینکه اگه می دونین بیرون شام خوردن واسه اون مطلوبه، می تونید تو یه رستوران میزی رزرو کرده و اون رو به اونجا ببرین که این کار هم بسیار دلچسبه.

 

 

 

 

منبع : hamshahrionline.ir

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *