مهر ۷, ۱۳۹۹

با خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا آشنا شوید+عکس

رانندگی در جاده های ناامن، خطرناک تر از اون چیزیه که فکرش رو بکنین.

به گزارش آلامتو به نقل از سفربابا ؛ تصور کنین تو یه جاده­ ی عجیب و غریب در محلی دور افتاده در حال رانندگی هستین، وقتی به پیچ جاده نزدیک می­شید، گارد­ریل پنهون شده و این جاده ً به یه جاده­ی خاکی باریک تبدیل می­شه و اگه چشم خود رو تیز کنین و بادقت به هزاران متر پایین­تر نگاهی بندازید، بدنه­ های باقی مونده­ از ماشین هایی که به پایین پرت شده­ ان رو می­تونید ببینین. بله، بعضی وقت­ها دلایلی هست که باید از رانندگی در این جاده­ها دوری کرد و این موارد دلیلیه که این جاده­ها می­تونن به آسونی باعث مرگ آدم شن.

جاده خطرناک

جاده­ی قدیمی یونگاس(Old Yungas Road) بولیوی

ترجیح می­بدیم به جهنم سفر کنیم تا اینکه بخوایم خطر رانندگی در جاده­ی یونگاس (نام مستعار: جاده ی مرگ)،­ خطرناک ترین جاده­ ی دنیا رو به جون بخریم. این راه ۴۰ مایلی، لاپاز (La paz) رو به کورویکو (Coroico)وصل می­ کنه، و چسبیده به صخره­هاییه که در فراز اون­ها می­توان چشم انداز گسترده­ای از یه دره­ ی باریک و عمیق رو دید. هم اینکه فکر می کنین که رانندگان این جاده، به دلیل پیچ­های تندش، خطر نکنن و با سرعتی پایین، تا حدود ۱۰ مایل بر ساعت رانندگی کنن. اما این کار رو نمی­کنن. در این جاده هرساله ۲٠٠ نفر جون خود رو در ماشین، کامیون و اتوبوس­های عمومی از دست می­بدن.

جاده کارنالی (Karnali) نپال

درست به مانند جاده­ی قدیمی یونگاس، رانندگی در جاده­ی ۱۵۵ مایلی کارنالی، در رشته کوه­های هیمالیا در غرب نپال هم یه خودکشی به­ حساب می­آید­ (به طور تقریبی هرساله ۵۰ نفر در این جاده کشته می­شن). سطح این جاده­ ی خاکی به اندازه ای نا­مساعده که حتی دوچرخه­ سوارانی که به خاطر مناظر دیدنی این جاده در کنار هم جمع می­شن، بیشتر اوقات با خود می­می گن، “امروز شاید مناسب نباشه.” و همونطور که خودتون هم می­تونید تصور کنین، وسایل نقلیه­ای که تلاش می­کنن در این جاده تردد کنن، یا بر ­روی خاک سر ­می­خورند، یا در شیب­های تند دچار مشکل می­شن و یا تو یه دست­انداز گیر افتاده و به طور کامل از کنترل خارج می­شن.

جاده خطرناک

جاده­ آتلانتیک (Atlantic) نروژ

جاده­ی آتلانتیک به عنوان یکی از خوش منظره ­ترین جاده­ های مسافرتی در اروپا، رخدادهای منفی خودشو هم داره. این جاده­ ی ۵ مایلی، جزیره­ های میان کریستان ساند (Kristansund)و مولده (Molde) رو به همدیگه وصل می­کنه، ٨ پل داره و بدنام بودنش بدین دلیله که در کنار اقیانوس واقع شده، و موقع وقوع طوفان، بوسیله باد­ شدید و موج­های سنگین خرابی به­ وجود می­آورد . شرایط آب­ و هوایی به اندازه ای پریشون می­شه که شما با خود میگین ای کاش در اسلو (Oslo) مونده بودین.

جاده خطرناک

پل رودخانه ویتیم (Vitim River Bridge) سیبری

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

با در نظر گرفتن سابقه­ ی این راه به عنوان یکی از ترسناک­ترین جاده­ های دنیا، شما به این فکر خواهید افتاد که اون رو به جای ویتیم ( (Vitim، “Victim” (قربونی) بنامید. اما حالا خوبیش اینه تا حالا روی این راه هیچ تلفاتی گزارش نشده. این قضیه عجیب به نظر می­رسد، تا وقتی که متوجه نشید چه تعدای از مردم جرأت رانندگی در این جاده رو دارن. جواب اینه… تعداد زیادی جرأت این کار رو ندارن. ساختار فوق­ العاده­ قدیمی این جاده به سختی می­تونه یه خودروی استاندارد امروزی رو در پهنای خود جای دهد و هیچ گارد­ریلی هم وجود نداره —سراسر این پل چوبی و پوسیده، یخ زده (در آخر اون­جا سیبریه) که هر لحظه امکان داره ویرون شه.

جاده خطرناک

تونل جاده­ی گولیانگ (Gouliang) چین

معنی تحت ال لفظی نام این جاده از چینی به انگلیسی اینطوریه “جاده­ای که تحمل هیچ اشتباهی رو نداره.” این تونل بوسیله ۱٣ تن از دهات نشینان محلی، در کوه­های تایهانگ (Taihang) ساخته شد (تعداد زیادی ازآن­ها موقع ساخت و ساز جون خود رو از دست دادن)، این تونل حفاری شده­ ی کوهستانی، فقط ۱۵ متر ارتفاع و ١۲ متر پهنا داره اما نماهای فوق­ العاده­ ای رو در ٣٠ “پنجره” ای که درون صخره­ها بریده شده نشون می­دهد. علاوه بر اینکه یکی از شیب دارترین جاده­ های دنیاست، به یکی از پر بازدیدترین مناطق توریستی هم تبدیل شده.

جاده خطرناک

جاده­ی جیمز دالتون (James Dalton) آلاسکا

اگه ما چیزی از برنامه­ ی “Ice Road Truckers” که در “History Channel” پخش می­شه یاد گرفته باشیم اینه که جاده­ های آلاسکا افتضاح هستن و بدنام­ترین اون­ها هم جاده­ی جیمز دالتون، یه راه ۴۱۴ مایلی میان میدانای نفتی و دریای قطب شماله. بدیش اینه زمستون زمان بالاترین درجه مسافرت ها واسه رانندگانه، بادهای سریع و جوّ پوشیده از یخ، این جاده رو واسه رانندگان به یه سرسره تبدیل می­کنه.

جاده خطرناک

جاده جمهوری (Commonwealth Avenue) فیلیپین

این جاده نه در ارتفاعات بلند کوه­ها قرار داره، نه به شکل پل بر­روی آب، و نه اصلا دارای پیچ­ تندیه. این فقط یه راه ۷.۵ مایلی معمولی داخل شهریه که تا ۱٨ لاین واسه وسایل نقلیه جا داره و به دلیل تعداد زیاد تلفات و مرگ و میر، واسه محلی­ها به نام “خیابون کشنده” معروفه – درحقیقت، به خاطر حجم سنگین ترافیک، هرساله هزاران نفر کشته می­دهد. سیستم ضعیف زه کشی (که موقع وقوع طوفان منتهی به طغیان شدید می­شه)، موتور­سیکلت های فراوون، دید کم اتوبوس­های گردشگری، و حتی عابرین پیاده­­ای که در نزدیکی این خیابون تردد می­کنن، در تعداد عجیب این تصادفات موثر هستن.

جاده خطرناک

جاده­ی فدرال مکزیک

این جاده واقعا دیوونه کنندست. گستردگی فاصله به اندازه­ ۱٠۰٠ مایل در امتداد شبه جزیره­ی باجا (Baja)، و استفاده­ ی شدید کامیون­های حمل­ و­ نقل واسه جابه­ جایی جنسا به شهرستان­ها و روستاهای دوردست از جاده­ای که به شکل مارپیچ از بین کوه­ها و در امتداد صخره­ ها عبور می­کنه، به نوبه­ ی خودش ترسناکه. اما نکته­ ی ترسناک­تر اینه که در شش ایالت مکزیک، شما واسه رانندگی احتیاجی به امتحان دادن ندارین، یعنی احتمالش هست رانندگان آماتوری که به فرستادن اس ام اس با گوشی موقع رانندگی معتاد هستن هم در جاده­ای که شما رانندگی می­کنین، حضور داشته باشن.

جاده خطرناک

جاده­ی نانگا پاربات (Nanga Parbat) پاکستان

شرایط جوّی در این جاده­ی ١٠ مایلی (با نام مستعار جاده­ی جن و پری)، نسخه­ی مرگ شما رو می­پیچد: ارتفاع بالا (١٠۰٠۰ متر بالاتر از سطح دریا، قرص­ های کلروفیل خودتون رو به همراه بیارین) توأم با جاده­ ی سست شنی و باریک، به این معناست که رانندگی سختی رو درپیش دارین. راستی، هیچ گاردریلی هم در این جاده وجود نداره و باید از یه سربالایی و سرپایینی شش مایلی هم عبور کنین.به شن و سنگریزه­­ های این جاده هم اشاره کردیم درسته؟

جاده خطرناک

بی آر-١۱۶ (Rodovia de Morte) برزیل

رودوویا دِ مورته (Rodovia de Morte) واسه برزیلی­ ها به عنوان جاده­ ی مرگ شناخته­ شده، اما دلیلش به­ خاطر شرایط جوّی بد و فاصله ۲۷٠٠ مایلی اش نیس. در واقع این قضیه قابل­ قبوله. رسیدگی ضعیفی هست اما با این حال بازم قبول کردنیه. چیزی که این جاده رو خطرناک می­کنه و باعث وقوع حوادث بزرگ می­شه، آب­و­هوای ناپایدارو شیب­ های صخره­ای اون هستش. اما بازم، این چیزی نیس که این جاده رو­ فوق ­العاده خطرناک می­سازه. دلیل خطرناک بودن این جاده اینه که در بخش­هایی از محروم­ترین و فقیرترین مکان­های کشور قرار داره. و راهزنان در چند نقطه از این راه شلوغ گذاشته شده­ان. لطفا از راه فرعی برید!

جاده خطرناک

جاده­ی استلویو (Stelvio) ایتالیا

جاده­ ی استلویو در ارتفاعات ۹٠۴۵ پایی کوه­های آلپ، یکی از قشنگتر­ترین جاده­ها در دنیاست – چشم انداز­های این جاده عالی و خارق­العاده هستن. اما شاید واسه تماشای این چشم اندازه ها مجبور به پرداخت قیمت خطراتی مانند: عبور از کنج­های ۱٨۰ درجه­ای کوه­های آلپ، عبور از مشکلات بتونی، و عبور از جاده­ های یخ­زده و لغزنده­ی زمستون شید. یه حرکت اشتباه باعث پرت شدن شما از بالای صخره می­شه.

جاده خطرناک

جاده­ی جلال آباد کابل افغانستان

این جاده­ی بدنام در “درّه­ی مرگ” واقع شده و به خاطر آمار بالای قاچاق بوسیله طالبان، حملات زیادی در این جاده صورت می­گیرد – پس انتظار نداشته باشین که سفری بی­دردسر و شادی­بخش پیش روی شما باشه. اما به نظر می­رسد حتی با این وضع هم، این جاده­ی باریک کوهستانی همیشه پر از کامیون­های بزرگ بارکش باشه، که بسیار وحشتناکه.

جاده خطرناک

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جاده جهانگردی سفربابا مطالب باحال روز