برندینگ و تاثیر آن بر بازاریابی

برندینگ چیه؟

برابر با تعریف انجمن بازاریابی آمریکا AMA هویت یه برند یا همون برندینگ مجموعه ای تشکیل شده از اسم، لوگو، علامت یا مشخصه، طراحی، رنگ بندی و یا ترکیبی از اوناس که برتریا و خدمات هر تجارتی رو هویت می بخشه. در عمل برندینگ تفاوتاتون رو با شرکتای دیگه مشخص میکنه.

پس برندینگ درباره رقابت بر سر مشتری و تشویق اونا به انتخاب خدمات و اجناس شما در میان رقبا نیس، بلکه ایجاد تصور و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریاس، تا جاییکه رفع نیازای خود رو وابسته به مراجعه به شما بدونن.

برندینگ شما رو از رقبایتان جدا می کنه

برندینگ شما رو از رقبایتان جدا می کنه

نتیجه های برندینگ مناسب میتونه شامل موارد زیر باشه:

  • پیام و شعار شما رو بخوبی منتقل میکنه
  • اعتبار شما رو تایید کرده و افزایش می ده
  • هویت مناسب برند مشتریان رو بدون هیچ سختی ای راضی می کنه
  • وفاداری مشتریان به شما رو افزایش می ده
  • برقرای رابطه عاطفی و ایجاد حس شناخت در مشتریان

اهمیت برندینگ در چیه؟

واسه موفقیت در برندینگ شما باید نیازها و خواسته های مشتریان خود رو بخوبی بشناسین و روش هدف دار برند و شرکت خود رو در هر زمان متناسب با اون برنامه ریزی کنین.

برندینگ شما با تجربیات و برداشتای قبلی مشتریان از بازار در رابطه هستش و در کنار جذب بعضیا به طرف شما حتما بخشی از مشتریان رو از شما دور می کنه. برندینگ موفق باید هر روز در تلاش واسه واسه جلب بیشتر رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید باشه، اینکار فقط در سایه تحقیقات میدونی درست، بررسی کارکرد و رضایت مشتریان و تعیین روش هدف دار تبلیغاتی درست امکان پذیره. در عمل، مدیریت برند پایه مناسبی رو واسه بازاریابی و ارتباطات شما بوجود میاره که نبود توجه به اون ممکنه شما رو از رقبایتان عقب بندازه.

بازسازی یه برند

ممکنه شما الان برند خود رو تعریف و معرفی کرده باشین ولی از یافته های و نتیجه های اون راضی نباشین، بازسازی و بهبود برندینگ مرحله ای حساس و مهم در تاریخ هر تجارتی هستش و کوچیکترین اشتباه ممکنه موجب از دست رفتن مشتریان الان شما شه ولی در نقطه مقابل برندینگ حرفه ای و مشاوره با متخصصین امر میتونه تجارت شما رو از ان رو به اون رو کرده و مشتریان شما رو تا چندین برابر زیاد کنه.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *