بنر تبلیغاتی در گوگل!

نمایش بنر تبلیغاتی در جستجوی گوگل

هنوز دو هفته از مقاله ای که در وبسیما با عنوان گوگل بزرگترین اسپمر یافته های جستجو منتشر شد، نگذشته که گوگل روش جدیدی رو واسه تبلیغات در یافته های جستجو آزمایش کرد. بنرهای تبلیغاتی بالای سایت معمولا به عنوان گرانترین و موثرترین بخش تبلیغات هر سایتی بشمار میرن تا جاییکه هزینه اجاره یه ماه اونا در بعضی سایتای بزرگ ایرونی بین ۳ تا ۵ میلیونه.

حال فرض کنین که شما در سایت گوگل و در بخش یافته های جستجو بنر تبلیغاتی داشته باشین، چه قیمتی می تونین واسه اون متصور شید؟ تازگیا تصویری روی اینترنت منتشر شده که نشون دهنده حضور تبلیغات بنری در یافته های گوگله. در نگاه اول این تصویر مثل شوخیه ولی گوگل در جواب به سوالات زیاد کاربران این موضوع رو تایید کرده و اون رو یه آزمایش مقطعی و فقط در سطح آمریکا خوانده.

بنر تبلیغاتی در گوگل

یه نمونه از آزمایشات گوگل واسه نمایش بنر تبلیغاتی در یافته های جستجو

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

همونطور که در تصویر هم مشخصه این بنر تبلیغاتی در یافته های جستجوی مربوط به یه شرکت هواپیمایی نشون داده شده و به طور کامل مربوط به جستجوی کاربره. از طرف دیگه فضایی که به این تبلیغ و بنر اون اختصاص داده شده تقریبا تموم فضای نمایشگر کاربر رو پوشش می ده و شما واسه مشاهده یافته های واقعی حتما باید به بخشای پایین صفحه اسکرول کنین.

در سال ۲۰۰۵ گوگل اعلام کرد:

هیچ بنر تبلیغاتی رو در صفحات گوگل و یا یافته های جستجو مشاهده نمی کنین. تصاویر چشمک زن، پاپ آپ، تبلیغات گرافیکی کنار سایت هیچوقت و در هیچ جا از صفحات گوگل دیده نمیشه.

There will be no banner ads on the Google homepage or web search results pages. There will not be crazy, flashy, graphical doodads flying and popping up all over the Google site. Ever.

امروز و با گذشت نزدیک به ۸ سال از این اعلام عمومی، گوگل به کار گیری بنر تبلیغاتی در یافته های جستجو رو آزمایش میکنه! بنظر شما این روش چقدر موفق هستش و صبر کاربران اینترنتی در برابر سیاستای جدید و عجیب گوگل واسه موتور جستجوی خود تا کجا ادامه داره؟ بطور مشخص بیشتر از اون چیزی که کاربران وابسته به گوگل و موتور جستجوی اون باشن، گوگل به اونا وابسته و ادامه این روند ممکنه اثرات بد زیادی در آینده شرکت گوگل داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *