مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

سازگاری با موبایل و نتیجه آن در سئو

میلیونا کاربر این روزا با به کار گیری گوشیای هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید، آی آُ اس و یا ویندوز به وبا دسترسی دارن. پس لازمه وب سایتا خود رو با این محیط در حال تغییر وفق بدن و تغییرات مناسبی در طراحی سایت خود واسه جذب بیشتر مخاطب و بیننده بسازن.
به کار گیری ورژن دسکتاپ این سایتا می تونه واسه مشاهده و استفاده روی گوشیای همراه سخت باشه. این نسخه که واسه استفاده روی موبایل سازگاری نداره کاربران رو مجبور به بزرگ نمایی و یا زوم کردن واسه خوندن مطالب می کنه. کاربران اینجور کاری رو یه تجربه ناامید کننده می دونن و امکان اون هست تا از سایت بازدید نکنن. در مقایسه، نسخه موافق با گوشی موبایل قابل خوندن و به سرعت قابل استفاده س.

موبایل

بروزرسانی گذشته گوگل دلیل شده تا سازگاری سایت با گوشی همراه واسه کارایی موتورای جست و جو روی گوشی موبایل چیزی اجباری باشه و تاثیر زیادی در و داشته باشه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که وب سایتی که با گوشی همراه موافق نباشه هیچ تاثیری روی موتورهای جست و جوگر واسه جست و جوی منظم و کلا “” هم نداره.
در این مقاله، ما می بینیم که چیجوری داشتن یه نسخه موافق با موبایل واسه اطمینان دادن به بازدید کنندگانی که از راه سیستما گوشی به این سایت دسترسی دارن دلیل تشکیل تجربه های پیشرفت یافته می شه.

سئو موبایل چیه؟

پیشرفت دهی موتور جست و جوگر موبایل همون روند طراحی یه سایت واسه مناسب سازی اون جهت استفاده روی گوشیای همراه دارای اندازه های صفحه ای متفاوت و پهنای باند پایینه. جدای از دنبال کردن همه قوانین که روی وب سایتای دسکتاپ کاربردی هستن، لازمه تا در زمان طراحی سایت واسه تلفنای همراه توجه بیشتری داشته باشیم. یه سایت در صورتی موافق با گوشی همراه س که ویژگیای زیر رو داشته باشه.
– یه سایت خوب واسه گوشی همراه دارای طراحی ریسپانسیوه که خوب روی دسک تاپا و سرویسای گوشیای همراه عمل می کنه. این نه فقط کم کننده بقاء سایت بلکه دلیل می شه تا محتوا واسه موتورای جست و جو به صورت یکنواخت باشه.
– محتوای یه سایت خوب واسه گوشی همراه به آسونی روی گوشی همراه بدون نیاز به زوم کردن روی صفحه قابل خواندنه. این سایت دارای فونت، رنگ و طرح بندی مناسبه.
– جست و جو در سایت موافق با گوشی همراه روی گوشیای دارای صفحه کوچیک آسونه. این سایت لینکا و دکمهایی رو فعال می کنه که به آسونی با تماس انگشت فعال می شن.