مهر ۷, ۱۳۹۹

قیاس شانه به شانه بین دو ساعت هوشمند مجهز به اندروید پوشیدنی: گیر لایو از سامسونگ و جی واچ از ال جی

انتظارها تا حدی به سر اومده و در آخر اندروید پوشیدنی یا همون Android Wear به شکل دو ساعت هوشمند یکی واسه شرکت سامسونگ با نام Samsung Gear Live و دیگری از برند حریف این شرکت یعنی ال جی و با عنوان LG G Watch آماده هستن روی مچ دستامون سوار شن تا زندگی و عادات روزمره ما رو بیشتر از قبل متکی به تکنولوژی کنن.

دیر یا زود این شرایط جفت و جور می شه تا بتونیم یکی از این ساعتا رو تجربه کنیم و شاید مهم ترین سئوال با فرا رسیدن لحظه یاد شده این باشه که کدوم یکی برامون مناسب تره؟ در نگاه اول خیلی از مشخصات اصلی این دو ساعت هوشمند با همدیگه یه جوره هر دو ضد آب هستن، مقدار حافظه برابری دارن و هر دو از پردازنده ۱.۲ گیگاهرتزی مشابه استفاده می کنن اما این وسط جزئیاتی وجود دارن که این دو رو از همدیگه جدا می کنن.

در ادامه می خوایم به سراغ همین جزئیات بریم تا انتخاب رو در آینده یی نزدیک واسه شما ساده تر کنیم پس با سایت ما همراه باشین.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

 

طراحی: گیر لایو از سامسونگ

اگه منصف باشیم هیچ کدوم از این دو ساعت رو نمیشه جذاب و دلربا دونست و به اونا جایزه یی خاص به خاطر طراحی فوق العاده ظاهریشان داد اما بر این عقیده هستیم گیر لایو از سامسونگ حداقلایی رو داراس تا برنده جنگ در مورد طراحی ظاهری باشه. جی واچ هر چند تلاش کرده باوجود اینکه خیلی ساده س! طراحی کاربردی داشته باشه ولی باید قبول کنه سادگی و معمولی بودن زیادتر از اندازه جذابیت رو نابود می کنه پس دور و بر فلزی و قوس دار گیر لایو اونو دست کم در چشم ما باحال تر نشون میده.

 

نمایشگر: گیر لایو از سامسونگ

نمایشگر ساعت هوشمند سامسونگ ۱.۶۳ اینچ بوده و تنها ۰.۰۲ اینچ از نمایشگر ساعت هوشمند ال جی کوچکتره ولی سامسونگ بسیار هوشمندانه تونسته تعداد پیکسل بیشتری رو در فضای کمتری جا بده که در نتیجه گیر لایو از نمایشگری ۳۲۰ در ۳۲۰ پیکسلی بهره مند شده و جی واچ مسابقه بین دو نمایشگر رو بخاطر استفاده ۲۸۰ در ۲۸۰ پیکسل بازنده شده. در همون نگاه اول هر کاربری میفهمه که چیزی که روی گیر لایو میبینه به مراتب روشن تره.

 

طول عمر باتری: جی واچ از ال جی

رقابت بزرگ در مقابل وسایل کوچیکی مانند ساعتای هوشمند استفاده بیشتر از باتری بسیار کوچکه تا بتونن دست کم یه روز رو در قید زندگی باقی بمونن و در آخر روز دوباره جانی تازه کنن. باتری ۳۰۰ میلی آمپر ساعت گیر لایو ً این قانون رو بر نتابیدهه در حالی که باتری ۴۰۰ میلی آمپر ساعت جی واچ می تونه در طول ۲۴ ساعت با کمی تقلا دووم بیاره و بعد نیازمند شارژ شه که همین امر دلیل گشته برنده این جنگ جی واچ باشه.

 

چگونگی شارژ شدن: جی واچ از ال جی

وقتی که شنیدیم موتو ۳۶۰ دارای یه شارژر غیر USB میشه امیدواریایی زنده شد که شاید واسه وسایل مجهز به اندروید پوشیدنی یا Wear به کار گیری استاندارد شارژ القایی یا Qi standard تبدیل به یه ضرورت شه که بدیش اینه این محقق نشده و هر دو وسیله نیازمند گهوارهای شارژر خود هستن ولی جی واچ عملیات شارژ دوباره رو ساده تر کرده و ساعت با قرار گرفتن روی داکی که به اون یه کابل مایکرو USB متصله شارژ می شه که راحت تر و جذاب تره.

 

سفارشی سازی ظاهر: مساوی!

از اونجایی که بندهای هر دو ساعت رو می تونین بنا به نیاز خود عوض کنین و اونا رو برابر مچ دست لباس و… انتخاب کنین ً از نظر سفارشی سازی ظاهری فرق خاصی ما بین این دو ساعت وجود نداره و پس نمیشه یکی رو به دیگری برتر دونست.

 

قیمت: گیر لایو از سامسونگ

گیر لایو ۳۰ دلار ارزون تر از جی واچه، هر چند هر دو از نظر سخت افزاری مشابه هستن ولی گیر لایو بازم ارزون تر حساب شده و این در حالیه که جی واچ ال جی بدون سنسور ضربان قلبیه که در گیر لایو به کاربران به عنوان یه توانایی سخت افزاری اضافه ارائه شده.

 

برنده پایانی: گیر لایو از سامسونگ

هر چند شاید عمر باتری گیر لایو خوب حریف نباشه و در ارائه روش شارژ دوباره به اندازه جی واچ ابتکار به خرج نداده باشه ولی نمایشگر بهتر، طراحی شکیل تر و از همه مهم تر قیمت پایین تر با امکانات جزئی سخت افزاری بیشتر گیر لایو رو به برنده این جنگ بین دو ساعت هوشمند از دو شرکت حریف و هر دو مجهز به اندروید پوشیدنی می کنه.

اما از همه این تفاسیر که بگذریم انتخاب شما طبق نیازتون مهم تره، شما کدوم یکی از این دو ساعت هوشمند رو مناسب حضور روی مچ دست خود میدونید؟