مهر ۱۰, ۱۳۹۹

پنج دلیل مطلوب بودن دل شکستگی برای کارآفرینان

عاشق شدن و شکست بهتر از اینه که هیچ وقت اینجور حسی رو تجربه نکنین.

این جمله ایه که اولین بار در دهه ۱۸۰۰ میلادی از زبون آلفرد لرد تنیسون شنیده شد. شاید این جمله هیچ ارتباطی با کار و کاسبی نداشته باشه با این همه، کارفرمایان با تجربه خوب بر اهمیت اون میدونن و می دونن که چه ارزشی داره.

راه اندازی یه کار و کاسبی جدید به خودی خود رقابت برانگیز و ناامید کننده هست و بدتر از اون وقتیه که تشخیص می دید راهی واسه موفقیت در کارتون ندارین و زمان تعطیلی اون شده.

اولین کار و کاسبی، درست مانند عشق اول انسانه که تموم جسم و جانش رو صرف اون می کنه و به خاطر همین فکر اینکه دیگه وقت خداحافظی با اون رسیده، به اندازه کافی احساس موسسش رو جریحه دار می کنه.

اما شکسته شدن دل (چه در کار و چه در عشق) می تونه امر خوبی باشه. اگه کارفرمایی هستین که فکر می کنین کار و کاسبی تون با شکست روبرو شده یا اینکه از ترس بروز اینجور اتفاقی از راه اندازی یه تجارت تازه دوری می کنین، اینجا توجه شما رو به دلایلی جلب می کنیم که نشون میدن، شکسته شدن دلتون خوبه و باید با اعتماد به نفس بالاتری با اون روبرو شید.

در ادامه این مطلب با سایت ما همراه باشین.

۱- زنده می مونید

بیشتر کارآفرینان آینده از شکست ترس دارن و تصور اینکه روزی اینجور مسأله رو تجربه کنن مانند باریه که همیشه روی دوش خود احساس می کنن. اما جدای از اینکه شکست کار و کاسبی شما چقدر بزرگ میشه، میشه قرض رو داد، کارکنان میتونن کار جدیدی واسه خود دست و پا کنن و با شفاف سازی رو راست، میشه خدشه هایی که بر روابط کاری تون وارد شده رو درمون بخشید.

یادتون باشه که اگه به حس شکست خود اجازه ندین که شما رو از پای درآورد، شک نداشته باشین پس از بروز این مسأله آدم بهتری میشین.

۲- بهتر واسه آینده آماده میشین

زمان، زخمایی که به واسطه شکست کار و کاسبی تون بر شما وارد شده رو التبام میده، درست مانند دردهایی که به واسطع عشق در وجود آدم ظاهر می شن. همینکه به جایگاه اول تون برگشتین، فکرهای تازه ای به ذهنتون خطور می کنه و به لطف علم و تجربه ای که بدست آوردین، این بار قوی تر عمل میکنین. از این پس بهتر میدونید که دنبال چه هستین، چه مسائلی براتون مهمه و مهم تر اینکه باید در آینده از چه مسائلی دوری کنین.

هر غصه و شکستی رو مثل درسی از زندگی حساب کنین که شما رو واسه مرحله بعدی آماده می کنه.

۳- سریع تر روی پاتون وای میستین

دل آدم در طول زندگی اش بیشتر از یه بار می شکنه، شکست در کار و کاسبی هم همینگونه س و به یه مورد ختم نمیشه و تجربه همون چیزی میشه که به کارفرمایان کمک می کنه تا روی پای خود بایستند و از هر شکستی که در آینده با اون روبرو می شن، گذر کنن و هر بار، سریع تر و آسون تر به شرایط عادی برگردن.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

وقتی که به درک بهتری از انعطاف پذیری خود دست پیدا کنین، پیدا کردن علاقه و اشتیاق تازه واسه تون آسون تر می شه.

۴- بر ارزش شما اضافه می شه

تجربه دشمن بی تجربگیه. بله کار کردن با فردی که هنوز استانداردها و الگوهای سازمانی رو نداره امتیازات زیادی رو واسه شما به دنبال داره، با این همه، تجربه ثابت کرده که ارزشمندترین شرکا کسائی هستن که می شه با اونا رابطه برقرار کرد. مثلا اگه تصورتون اینه که باید دفتر کارتون رو تعطیل کنین و عذر همه ۲۰ کارمند خود رو هم بخواین، اگه شریکتون هم با شمام عقیده باشه، راحت تر می تونین با همدیگه کار کنین و رابطه برقرار کنین.

تنها تجربه به شما درس میده که چیجوری با شکست کنار بیایید.

۵- شکرگزارتر میشین

درست مانند عشق اول، لذت بردن از اولین کار و کاسبی تون هم سخت میشه. نبود قطعیت کارا و حس ناامنی تموم وجود شما در بر میگیره و به جای واقع بینی و در نظر گرفتن حقایق، پشت کارتون تحت اثر یه جور حس شیفتگی و مثبت اندیشی قرار میگیره.

این حس ادامه پیدا میکنه، تا وقتی که تجربه لازم رو به دست میارین و تصمیم می گیرین در مورد چیزی که می خواین، انتخابگر باشین و در نهایته که می تونین کار و کاسبی تون رو به خاطر همون چیزی که هست دوست داشته باشین.

پس اگه آرزوهاتون رو واسه راه اندازی یه کار و کاسبی جدید کنار گذاشته اید، پیشنهاد ما به شما اینه که از غصه شکست ترسی به دل خود راه ندین و عوضش مانند حقیقتی پیشگیری ناپذیر به اون نزدیک شید و همین مسأله س که در دراز مدت از شما یه کارفرمای موفق می سازه.

جسارت داشته باشین و از ماجراجویی نترسین.