مهر ۱۰, ۱۳۹۹

چه زمان می توان حقوق راکد را معیاری برای تغییر کارفرما قرار داد؟

نسخه پیشرفت در زندگی کارمندی واسه بیشتر افراد شکل و صورتی برابر داره: خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین، توجه مدیران رو به خود جلب کنین، و هر سال به عنوان جایزه حقوق خود رو خیلی زیاد کنین. اما واقعیت چیز دیگه ایه. شما ممکنه خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنین؛ و منظور از سخت، اون نوعیه که مجبور میشین زمان خوردن ناهار هم با یه دست ساندویچتان رو بگیرین و با دست دیگه تایپ کنین. با این حال، وقتی نوبت ارزیابیای هرساله کارکنان می رسه (اگه از پایهً اینجور ساز و کاری در بین باشه) می بینین که در صورت افزایش حقوق، فقطً همون افزایش ناچیز مصوب سالیانه دشت می کنین.

اگه چیزی که در بالا به اون گفته شد براتون آشناست، این رو بدونین که تنها نیستین. ۱۸ درصد مشارکت کنندگان تو یه نظرسنجی هیچ وقت افزایش حقوق رو تجربه نکرده بودن. افزایش حقوق ۲۶ درصد اونا هم بیشتر از یه سال زمان برده. دلایل این موضوع به احتمال زیاد اونقدر که به کارفرما مربوط می شه به کارکرد خود کارکنان ارتباطی نداره.

با این حساب واسه بهبود شرایط مالی کی میشه به سراغ تغییر کارفرما رفت؟ اگه یک یا چند مورد از سناریوای زیر رو در زندگی شغلی خود مشاهده می کنین، وقت اون شده که به دنبال کارفرمای جدیدی باشین.

از بقیه هم رده های خود در شرکتای دیگه کمتر حقوق می گیرین

همیشه ارزش کار خودتون رو بدونین و با واقعیت روبرو شید. واسه این کار باید کمی در خودتون و زندگی شغلی تون عمیق شید. با اون دسته از هم رده های خود که با اونا احساس راحتی می کنین در مورد حقوق صحبت کنین تا بفهمین دریافتی شون در شرکتای دیگه چقدره. واسه اطلاع حاصل کردن از حقوق مناسب خود می تونین با یه مشاور کار و کاسبی هم مشورت کنین.

بعد حقوق دریافتی خود رو با متوسط بازار کار مقایسه کنین. اگه ۱۵ تا ۲۰ درصد از متوسط حقوق بگیرای مشابه خود کمتر دریافت می کنین، شک نداشته باشین که باید کارفرمای خود رو تغییر بدین.

بیشتر از ۱۸ ماهه که افزایش حقوق نداشتین

مدت زمان ۲ سال رو میشه بیشترین حد وقتی دونست که میشه بدون افزایش حقوق به کار ادامه داد؛ اما هیچ وقت اجازه ندین افزایش دریافتی تون تا این اندازه به تعویق بیفته. اگه واسه جستجو به دنبال یه کارفرمای جدید ۲ سال تموم صبر کنین، با گذشت چند ماه از سال سوم هم موفق به پیدا کردن شغل تازه ای نمی شین.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

با این حساب به محض اینکه از آخرین افزایش حقوق شما ۱۸ ماه گذشت، وقت اون شده که با رئیس خود در این باره صحبتی جدی داشته باشین. اگه رئیس شما ۱۲ ماه گذشته رو دوران سختی واسه شرکت توصیف کرده و افزایش نیافتن حقوقتون رو به وجود اومده به وسیله این دشواریا دونسته، باید در این گفتگو بفهمین ادامه راه هم همینجوری قراره طی شه یا خیر.

از رئیس خود سوال کنین: «با در نظر گرفتن کارکرد من ظرف سال گذشته، هنگام بازنگری دریافتیا واسه سال جدید، چقدر میتونم انتظار افزایش حقوق داشته باشم؟». اگه رئیستان اطلاعات شفافی در این مورد به شما نشون داد، می تونین به رو راست بودنش امید داشته باشین، یا دست کم گوشه ای از اون چیزی که می تونه در انتظارتون باشه رو درک کنین. این کار از یه طرف باعث می شه متوجه چشم انداز آینده خود باشین، و از طرف دیگه به رئیس شمام این پیام رو می رسونه که عزمی جدی واسه اصلاح دریافتی خود دارین.

اگه در این صحبت رئیستان همون حرفای همیشگی رو زد یا از ارائه اطلاعات روشن و شفاف در این مورد دوری کرد، می تونین این رو نشونه ای بر ادامه شرایط بر همین منوال بدونین و به فکر رزومه فرستادن واسه شرکتای دیگه باشین.

گذشته از صحبت کردن با رئیس، نشونه های دیگری هم وجود دارن که حکایت از افزایش نیافتن دریافتی شما تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس دارن. صحبت زیاد از درآمد پایین و رشد کنه شرکت، شک نداشته باشینً یکی از این نشونه هاست. علامت اخطار دهنده دیگه هم می تونه نبود استخدام نیروی جدید باشه. وقتی بودجه شرکتا محدود می شه، امکان رشد ظرفیت از راه افزایش نیرو براشون وجود نداره.

ظرف یه سال آینده نمی تونین ترفیعی واسه خود متصور شید

اگه به دنبال ترفیع گرفتن و ارتقای سطح خود باشین، حتی در محیطی بی حرکت هم ممکنه فرصتای زیادی واسه رشد شما وجود داشته باشن. تغییر عنوان شغلی معمولاً با افزایش قابل توجه اندازه دریافتی هم همراه میشه. همین اندازه می تونه واسه جلو انداختن شما از همقطاران خود کافی باشه. در ثانی، ترفیع می تونه شما رو واسه کسب یه موقعیت شغلی بهتر با درآمد بیشتر در زمان کمتر در شرکتای دیگه هم در موضع بهتری بذاره.

اما اگه در شرکت شما مدتهاس کسی ترفیع نگرفته و به نظر نمی رسه رئیستان علاقه ای به واگذار کردن مسئولیت بیشتر به شما داشته باشه، احتمال ترفیع گرفتن یا افزایش حقوق ناچیز میشه.

گیر افتادن در اینجور موقعیتی ناراحت کننده س، اما تلاش کنین درای بسته رو به چشم فرصتی واسه باز کردن درای تازه ببینین و به دنبال یه کارفرمای جدید بگردین.

واسه این کار از بازنگری رزومه خود شروع کنین. پیدا کردن یه موقعیت شغلی جدید زحمت زیادی می خواد، اما وقتی در آخر موفق میشین موقعیت بهتری واسه خود دست و پا کنین، می بینین که تلاش شما ارزشش رو داره.