چگونه یک هاست خوب بخریم؟

 

هاستی که شما انتخاب می کنید، باید قابلیت این را داشته باشد تا بتواند تمامی نیازهای شما را برآورده کند. همچنین هاست شما می تواند به صورت لینوکسی و ویندوزی باشد که این موضوع نیز به طراحی سایت و سیستم شما بستگی دارد. پس باید استفاده از گزینه های مهم فوق، به سمت خرید یک هاست خوب بروید، در ادامه برای اینکه بدانیم چگونه یک هاست خوب بخریم همراه ما باشید.

مشخصات هاست با کیفیت

چگونگی خرید هاست خوب از سوال های هر کاربر سرور و سایتی می باشد. برای اینکه بتوانید خرید مطمئن و درستی در زمینه هاست داشته باشید، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید و به آن ها توجه کنید:

 

  • قیمت
  • پشتیبانی
  • سرعت
  • سرورهای پر قدرت
  • دیتاسنتر (Datacenter)
  • امنیت
  • زمان پایداری
  • پشتیبان گیری
  • امکانات جانبی

 

هاستی که شما انتخاب می کنید، باید قابلیت این را داشته باشد تا بتواند تمامی نیازهای شما را برآورده کند. همچنین هاست شما می تواند به صورت لینوکسی و ویندوزی باشد که این موضوع نیز به طراحی سایت و سیستم شما بستگی دارد. پس باید استفاده از گزینه های مهم فوق، به سمت خرید یک هاست خوب بروید.

قیمت

یکی از مواردی که بسیار مهم است، قیمت هاست شما می باشد. یعنی اینکه سعی کنید بر اساس اوضاع و توان مالی خودتان هاستتان را انتخاب کنید.

پشتیبانی

از دیگر موارد مهم در چگونگی انتخاب یک هاست خوب، پشتیبانی است. از این رو به رزومه و سابقه کاری شرکتی که قرار است هاست خود را از آنجا تهیه  کنید، دقت بسیار بالایی داشته باشید

سرعت

بدون شک یکی از مهم ترین موارد در انتخاب یک هاست خوب سرعت می باشد. چرا که می تواند در سئو و همچنین رنکینگ شما نیز تاثیر خود را بگذارد.

سرورهای پرقدرت

سرورها پر قدرت و به روز شده یکی دیگر از مواردی است که یک هاست خوب در هنگام خرید باید داشته باشد. دلیل وجود اینگونه سرورها نیز به این دلیل می باشد که می توانند عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارند.

دیتاسنتر (Datacenter)

 

سرورهایی که به منظور خدمات دهی مورد استفاده قرار می گیرند برای نگهداری آنها یک مرکز مخصوص در نظر گرفته شده است که تحت عنوان دیتاسنتر خوانده می شود. این مراکز کاملا استاندارد هستند.

امنیت

همانطور که از اسم امنیت باشد، مشخص  بوده که اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده است. تامین این مشخصه نیز برعهده شرکت های هاستینگ می باشد.  امنیت باید به صورت چند لایه باشد و در قالب دفاعی از اطلاعات کاربران محافظت نمایند

زمان پایداری (Uptime)

همانطور که اشاره شد امنیت یک چیز کاملا نسبی است و هیچ شرکتی نمی تواند ادعای تامین آن را به صورت ۱۰۰ درصد داشته باشد. از آنجایی که یک سرور می تواند با مشکلات امنیتی و یا مواردی همچون خراب شدن هارد، مشکلات برق  و یا موارد مربوط و مشابه رو به رو شود، سرور میزبان از دسترسی و خدمات رسانی به طور کامل خارج می شود. از این رو شرکت هاستینگ برای تمامی این موارد باید یک راه حل را ارائه دهد.

پشتیبان گیری (Backup)

 

تهیه فایل پشتیبان حل کننده مشکلات موجود نمی باشد،  بلکه این فایل باید بتواند این کار را به درستی انجام دهد و کاملا از ویژگی در دسترس بودن بهره مند باشد.

امکانات جانبی

 

امکانات جانبی را می توان یکی از عوامل مهمی دانست که باعث به وجود آمدن رقابت در بین شرکت ها شده اند. از این رو هر کدام از شرکت های هاستینگ در تلاشند تا بتوانند برترین امکانات جانبی را فراهم کنند.

در آخر

 

هاست خوب برای خریداری باید ویژگی هایی را به خود اختصاص داده باشد. در این مطلب به بررسی تمامی این موارد پرداخته شد. از این رو اگر شما نیز قصد خرید یک هاست دارید، نکات ذکر شده را در اولویت تمامی کارهای خود قرار دهید و بر اساس آن هاست مورد نظرتان را انتخاب کنید.