۱۰ کشور دارای بالاترین آمار قتل

هرساله در کشورای جور واجور قتلای مختلفی خواسته یا ناخواسته رخ میدن که شنیدن آمار اونا باعث تأسف بسیاره. در این مطلب به معرفی ده کشوری که دارای بالاترین آمار قتل هستن می پردازیم.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

مشکلاتی مثل فقر، مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی از مواردیه که باعث افزایش جرم و جنایتایی مثل قتل می شه.

در ادامه می تونین لیست ۱۰ کشور دارای بالاترین آمار قتل رو بخونین:

پاناما

یکی از کشورهاییه که دارای بالاترین آمار قتل نسبت به بقیه کشورای دنیاس. با اینکه آمار قتل در این کشور هرساله در حال پایین آمدنه اما جرم و جنایت و قتلای مسلحانه بازم این کشور رو در این فهرست نگه داشته.

بوتسوانا

کشوری در جنوب آفریقا روندی خلاف جریان پاناما داره. برخلاف پاناما آمار قتل در این کشور به طور روزافزونی در حال زیاد شدنه. با اینکه در سال ۲۰۰۹ آمار قتل از هر ۱۰۰ هزار نفر حدود ۱۴ درصد بود، این اندازه در سال ۲۰۱۲ به ۱۸ درصد رسید.

گینه

با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر، یکی دیگه از کشورای آفریقاییه که در این فهرست قرار داره. درگیریهای مسلحانه بر سر مواد مخدر و اقدامات ضعیف پلیس از دلایل بالا رفتن آمار قتل و کشتار در این کشوره.

نیجیریه

پرجمعیت ترین کشور آفریقا، با جمعیتی حدود ۱۷۴ میلیون نفر، درگیر جنایتای بسیاریه که باعث شده این کشور جزو این لیست باشه. هر ساله حدود ۲۰ درصد از ۱۰۰ هزار نفر در این کشور قربونی قتل می شن.

دومنیکن

با جمعتی حدود ۷۰۰ هزار نفر یه از کوچیکترین کشورای دنیاس اما وقتی درمورد آمار قتل صحبت می کنیم دومنیکن می تونه با بزرگترین کشورها رقابت کنه. حتی توریستا هم در این کشور ربوده می شن.

مکزیک

با وسعتی حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع، مکزیک، پنجمین کشور در آمریکا از نظر وسعت، یکی دیگه از کشورهاییه که بدلیل وجود مواد مخدر، اندازه قتل در این کشور بالاست.

برزیل

با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ میلیون نفر، برزیل یکی از پرجمعیت ترین کشورای دنیاس که دارای اندازه قتل بالاییه. فقط در سال ۲۰۱۲ حدود ۶۵ هزار نفر در این کشور کشته شدن. تجارت مواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی از دلایل بالا رفتن اندازه قتل در این کشور هستش.

کلمبیا

کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی، کلمبیا درگیر تولید و تجارت مواد مخدره. شاید مهمترین دلیل بالا رفتن جرم و جنایت در این کشور همین امر باشه، اما تقسیم شدن مردم این کشور به دو دسته ثروتمندان اسپانیایی و فقرای کلمبیایی دلیل دیگه این روند رو به رشده.

آفریقای جنوبی

بر خلاف نام بسیار زیبایش یعنی «سرزمین رنگین کمون» منزلگاه ۵۴ میلیون آدم دارای اندازه بالایی از جرم و جنایت و قتل و تجاوزه. طبق آماری که از راه پلیس محلی منتشر شد روزانه ۵۰ نفر در آفریقای جنوبی به قتل می رسن.

ونزوئلا

یکی از کشورای مهم صادر کننده نفت جهان، ونزوئلا هستش که آمار جرم و جنایت و قتل در اون بالاست. طبق آمار فقط ۱۹ درصد از جمعیت ونزوئلا اعلام امنیت کردن، که دلیل اون کشته شدن هرساله ۵۰ نفر از ۱۰۰ هزار نفر در این کشوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *