۱۰ کشور مطمئن جهان برای سرمایه‌گذاری +عکس

شما هم جزو سرمایه دارانی هستین که در گرفتن تصمیم جدید واسه سرمایه خود دچار مشکل شدین ؟ در این مقاله به معرفی امنترین کشورای جهان واسه سرمایه گذاری از نظر مجله فوربس می پردازیم.

سرمایه گذاری

مجله مشهور فوربس در آخرین شماره خود به معرفی امن ترین و بهترین کشورای جهان واسه سرمایه گذاری و تجارت پرداخته.

 

 

به گزارش آلامتو و به نقل از دادنا، این فهرست براساس چندین عامل جور واجور مانند اندازه مالیات، اندازه فساد اقتصادی، آزادیای فردی و تجاری و مالی، اندازه قوانین دست و پا گیر، اندازه امنیت سرمایه گذاری و باثبات بودن جکومتا، کارکرد بازار بورس و تکنولوژیای تجاریه. در رتبه بندی جدید مجله فوربس، کشور کانادا، امن ترین و بهترین کشور دنیا واسه سرمایه گذاری معرفی شده و کشور همسایه اون یعنی آمریکا که با مشکلات اقتصادی و کسری بودجه وحشتناکی روبروست به مقام دهم این فهرست سقوط کرده.

بعد از کانادا، به ترتیب کشورای نیوزلند، هنگ کنگ، ایرلند، دانمارک، سنگاپور، سوئد، نروژ، بریتانیا و آمریکا قرار دارن که به مرور این ۱۰ کشور دنیا و وضعیت سرمایه گذاری در اونا می پردازیم:

 

۱- کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

کانادا بهترین کشور جهان در رده بندی مجله معتبر اقتصادی فوربس رو بدست آودهه. حجم بزرگ نقدینگی در این کشور به همراه اقتصاد پویا و سودآوری تجاری با شریک و همسایه جنوبی اش، نظام بانکی قوی و نبود اختلاس و فساد مالی در این کشور باعث گرفتن رتبه بهترین کشور دنیا واسه سرمایه گذاری شده. مهمترین این نکات، نظام بانکی این کشوره که بر خلاف تموم مشکلات اقتصادی چند سال گذشته خم به ابرو نیاورده و بدون مشکلات جدی به کار خود ادامه داده. اقتصاد کانادا در سال گذشته بیشتر از سه درصد رشد داشته و امسال هم انتظار میره که رشد اون بیشتر از دو درصد باشه. درصد بیکاری در کانادا از نکات مثبت دیگه در مورد اقتصاد کانادا عنوان شده. الان درصد بیکاری در کانادا ۳/۷ دهم درصده که از متوسط ۲۰ سال گذشته اون یعنی ۵/۸ درصد به مراتب پایین تره.


۲- نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلند

مسئولان و مردم نیوزلند درزمان بیست سال گذشته موفق شدن اقتصاد این کشور رو از اقتصادی بر اساس دامداری و کشاورزی وابسته به بریتانیا به اقتصادی صنعتی و جداگونه تبدیل کنن. شرایط امن سرمایه گذاری در این کشور توانایی تبدیل شدن به یکی از قطبای سرمایه گذاری در آینده رو داره.


۳- هنگ کنگ

سرمایه گذاری در هنگ کنگ

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

هنگ کنگ یکی از بزرگترین بنادر جهان و پیشرفته ترین اوناس. سیاست این کشور بسیار با ثبات و دموکراتیکه و سیستم باز اقتصادی اون در جهان مثال زدنیه. هنگ کنگ بهترین کشور آسیایی واسه سرمایه گذارانه.


۴- ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند

کشور ایرلند (ایرلند جنوبی) دارای بنادر کوچکیه اما این نقطه ضعف رو با مجهز کردن سیستمای حمل و نقل و بنادر آبی خود تبدیل به یکی از بهترین کشورای جهان واسه خرید و فروش و سرمایه گذاری کرده. ایرلند چند سالی هست که جزو بهترین کشورای جهان واسه زندگی هم انتخاب می شه.


۵- دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

کشور دانمارک با داشتن یکی از مدرنترین تکنولوژیای مربوط به کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک و اقتصاد باز، همیشه یکی از کشورای جذاب واسه سرمایه گذاران بوِیژه در بخش کشاورزی بوده. این کشور بخش اسکاندیناوی موفق شده یکی از بزرگترین حجم سرمایه گذاری در مورد تولیدات دارویی در جهان رو به خود جلب کنه. هم اینکه دانمارک دارای بزرگترین صنعت حمل و نقل دریایی در دنیاس و سرمایه های زیادی رو در مورد انرژیای تجدید شونده جلب کرده.


۶- سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور

کشور آسیایی سنگاپور هم بعد از هنگ کنگ موفق شده دومین کشور برتر آسیایی واسه جذب سرمایه های خارجی باشه. سنگاپور بوِیژه بعد از انجام اصلاحات اقتصادی در چهار دهه گذشته و بازسازی و مدرن کردن زیر ساختای کشوذ به یکی از قطبای مطمئن تجارت در دنیا تبدیل شده. قیمتا د راین کشو ربسیار باثباته و تولید ناخالص داخی اون از هر کشور پیشرفته تری بیشتره.


۷- سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

کشور صلح طلب و آروم سوئد در بخش کشورای اسکاندیناوی با داشتن کارخانجات مدرن و سیستم حکومتی به طور کاملً باثبات مکان ایده آلی واسه سرمایه گذاران دنیاس. این کشور در بخش انرژیای تجدید پذیر و تولید خودروهای سبز تونسته سرمایه های خارجی زیادی به داخل کشور جذب و تزریق کنه.


۸- نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

نروژ با داشتن دولت سرمایه داری رفاه، مانند بقیه کشورای بخش اسکاندیناوی مانند سوئد و دانمارک یکی از قطبای سرمایه داری خارجیه. سرمایه های فراوون خارجی در بخش نفت و انرژِی در نروژ باعث شکوفایی بیشتر از قبل این کشور کوچیک شمال اروپا شده.


۹- بریتانیا

سرمایه گذاری در بریتانیا

کشور بریتانیا قطب مالی اروپا و سومین اقتصاد برتر این قاره بعد از آلمان و فرانسه کشور ایده آل واسه سرمایه گذاران بوِیژه در بخش ساختمون و خونه سازیه.


۱۰ – آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

آمریکا پویاترین و قدرتمندترین اقتصاد در دنیا رو داره اما به خاطر رکود مالی و کسری بودجه شدیدی که با اون دست به گریبانه، در انتهای لیست بهترین کشورای جهان واسه سرمایه گذاری قرار گرفته.

 

تنظیم و بازنشر : آلامتو

به نقل از : دادنا

دادنا مجله فوربس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *