مرداد ۱۸, ۱۳۹۹

                                          کلاس خصوصی فیزیک و ریاضی دوره متوسطه و نتیجه آن

یکی از دغدغه های اولیای دانش آموزان چگونگی یافتم معلم خصوصی مجرب و ماهر است. امروز با احسان در مورد کلاس های خصوصی فیزیک و هزینه های سرسام آورش صحبت می کردیم. احسان به نظرش فیزیک درسی نیست که بخوایم براش هزینه کنیم و میتونیم خودمون با تلاشمون پسش بر بیایم. اما من با تجربه کلاس های خصوصی فیزیک خواهرم صبا، به خوبی مطلع بودم که کلاس فیزیک خصوصی تا چه اندازه می تونه به ما کمک کنه (برای نمونه این سایت را ببینید). بنابراین با اصرار من، احسان هم قبول کرد که با دکتر مداحی زاده تماس بگیریم. تا بتونیم از پس فیزیک دوم دبیرستان بر بیاییم. به همین دلیل یک شب قبل از تماس تلفنی به در خانه احسان رفتم و با او مفصل صحبت کردم. بنا شد که قبل از کلاس یکی دو ساعتی با هم تمرین حل کنیم و دست پر سراغ معلم برویم.

جلسه اول دکتر مداحی زاده به ما اطمینان داد که فیزیک دوم را بهتر از معلم کلاسمان یاد بگیریم. برای همین با انگیزه بالا، قبل از جلسه تمرین حل می کردیم و آموزش مباحث فیزیک دوم را به دکتر مداحی زاده می سپردیم. این اتفاق مثبت ادامه پیدا کرد تا آنجا که یک روز احسان به من زنگ زد و گفت که نمره های فیزیک دو را بر روی سایت دبیرستان قرار داده اند. از شنیدن این خبر خیلی یکه خوردم. با خودم گفتم که لابد آبرویم رفته و نمره خوبی کسب نکردم. اما در کمال تعجب دیدم که خودم نفر چهارم کلاس و احسان ششم کلاس شده است. حتی بعدها فهمیدم که کادر معلمین مدرسه هم از پیشرفت ما خیلی تعجب کرده بودند. احسان که اصلا باورش نمی شد. چون به نمره های تک رقمی فیزیک حسابی  عادت کرده بود. اما من ته دلم روشن بود که یک کلاس خصوصی دونفره چقدر می تونه در آینده تحصیلیم نقش بازی کنه. دکتر مداحی زاده با شنیدن خبر موفقیت ما، خیلی خوشحال شد ولی اصلا تعجب نکرد. تازه به من یادآوری کرد این فیزیک دو پیش نیاز یادگیری بخش های مهمی از فیزیک پیش دانشگاهی است.

بنابراین بهتره که مغرور به نمره این درس نشم و با کمک خودشون تست زدن کنکور رو شروع کنم. بنابراین با احسان صحبت کردم و تصمیم گرفتیم که در کلاس خصوصی فیزیک کنکور دکتر مداحی زاده هم شرکت کنیم. الان یک ماه از اون تاریخ می گذره و ما پیشرفت چشم گیری در یادگیری فیزیک داشتیم. همانطور که خواهرم صبا این پیشرفت را به خوبی احساس کرده بود. امروز که این متن رو می نویسم امتحانات پایان ترم اول داده شده و فیزیک دوم راحت تر از هر درسی به اتمام رسیده . من و احسان که اصلا باورمون نمی شد الان در بین شاگرادان ممتاز دبیرستانمون قرار گرفتیم. بنابراین با این تجربه مثبت خیلی دوست دارم که برای ریاضیات تجربی هم همین کارو رو تکرار کنم و مطمئنم که مثل فیزیک نتیجه خوبی خواهم گرفت. به نظرتون احسان هم برای چند جلسه کلاس خصوصی ریاضی با من موافقه؟