بهترین راه موفقیت در زندگی چیه؟ 

بهترین راه موفقیت در زندگی چیه؟ 

تواناییِ ایجادِ موفقیت، محصولِ ترکیبِ منحصربه فردی از مهارت ها، تصورا و توانایی هاست و شما می تونین با بهره گرفتن از اونا به بزرگ ترین رؤیاهای خود برسین. فراموش نکردن این نکته خیلی مهمه چون هر راهی که در راه موفقیت در زندگی طی می کنین رو به تکامله. خیلی از موفقیتا شروع می شن و بعضی تموم؛ اما بیشتر اونا تکامل پیدا می کنن چون که موفقیت هیچوقت یک مقصد پایانی نیس.

فردی که فوق العاده موفقه هیچوقت خود رو به یک کسب وکار موفق محدود نمی کنه بلکه به طور با هم چند کار رو مدیریت می کنه. ما در این مقاله، فارغ از اینکه در انتظار رسیدن به اولین موفقیت خود هستین یا تا الان به موفقیتای زیادی دست پیدا کرده این، چند نکته ی بکر رو با شما درمیان می ذاریم که می تونین در راه موفقیت در زندگی از اونا استفاده کنین. پس با ما همراه باشین.

موفقیت رو تعریف کنین اما بذارین معنایی انعطاف پذیر داشته باشه

خیلی از کارآفرینان موفق و مربیان مدیریت و رهبری به شما میگن که باید واسه خود تعریفی از موفقیت داشته باشین. این کار تمرین مفیدیه و خود من هم به عنوان بخشی از کار و مأموریتم در کسب وکار از اون استفاده میکردم. گرچه که فکر می کنم باید انعطاف پذیر باشیم و منتظر بمونیم تا هنگام رسیدن به موفقیت ببینیم که موفقیت چه شکلیه.

میتونم به شما بگم که دستاوردهای واقعی تقریبا همیشه با چیزی که تو ذهن خود تصور می کنیم متفاوت هستن. دلیل این این نیس که اون دستاوردها موفقیت به حساب نمی اومدن، بلکه دلیل اینه که تعداد نامحدودی از متغیرها وجود دارن که در هر موفقیت موثر هستن و هر کدوم از اونا تأثیر خود رو روی شما می ذارن.

وقتی شما به پول می رسین، کسب وکارتان رونق پیدا میکنه یا به هر موفقیت دیگری دست پیدا می کنین، همیشه با چیزی که از قبل تو ذهن خود ساخته بودین متفاوت هستش. پس موفقیت رو تعریف کنین اما این رو هم بدونین که وقتی به موفقیت رسیدید، ممکنه موفقیت شما دقیقا کپی برابر اصل چیزی که تو ذهن داشتین نباشه، اما جوهره ی اونو داره.

تصویر کلی رو به یاد بسپارید

شاید من به این خاطر به موفقیت رسیده ام که همیشه برادرم تنها شریکم بوده، اما قبلا هم می دونستم که خونواده در موفقیت کلی زندگی نقش به سزایی داره. وقتی با همسرم آشنا شدم با خود گفتم که این همون زنیه که می خوام در راه موفقیت مون همراه هم باشیم. این کار به صبر و درک و مدارا نیاز داشت چون که ما ازدواج کردیم و صاحب بچه شدیم اما واسه من تصویر کلی موفقیت بی وجود خونواده ناقص بود.

من بر این باورم که موفقیت به معنای داشتن بدن و روان سالمه. این باعث شده که من سلامت خود رو انگیزه راحت ی خود بذارم و از بدن و روان خود مراقبت کنم.

این چیزها تازمانی که در راه موفقیت، تصویر بزرگ تر رو تو ذهن نداشته باشین در اولویت شما قرار نخوان گرفت.

با همه خوب برخورد کنین

این جمله رو شنیدین که میگن با بقیه همون گونه رفتار کنین که دوست دارین با شما رفتار کنن. بعضی آدمایی که در طول زندگی با اونا برخورد داشته ام رفتار خوبی با من نداشتن و من هم فورا اونا رو از زندگی ام حذف کردم چون هیچ علاقه ای ندارم وقتم رو با آدمای نامناسبی بگذرانم که رفتارشان برابر میل من نیس؛ برعکس دوست دارم با آدمایی رفت و اومد کنم که بتونم رفتاری توأم با راستی، احترام و صبوری داشته باشم.

در راه صعود به قله و کسب موفقیت هم، با آدمایی که کنارتان بودن خوب رفتار کنین چراکه ممکنه دوباره به جایگاه قبلی تون برگردید و به اونا نیاز پیدا کنین؛ جون کلام اینکه «چو به گشتی طبیب از خود میازار، چراغ از بهر تاریکی نگه دار». خوشبختانه من خیلی در زندگی خود مجبور نبوده ام که به پایین برگردم اما تعداد افرادی که بی چشمداشت به من و خونواده ام کمک کردن یا با من رابطه برقرار کردن یا به هر نحوی در غنا بخشیدن به زندگی من نقش داشتن، اون قدر زیاده که حیرت می کنین. امیدوارم که من هم بتونم مثل اونا با بقیه برخورد کنم، چون که درخشش راستی و اعمال خوب همیشه به خود آدم برمیگرده.

تواضع داشته باشین

نمی گم خود رو با بقیه تحقیر کنین، اما از نگاه فلسفی بر این باورم که اگه خود رو در کانون دنیا تصور نکنین، به چند دلیل به موفقیت شما کمک می شه.

اول، اگه در کانون دنیا نباشید، خودتون رو هم خیلی کمتر جدی خواهید گرفت و درنتیجه بیشتر می خندین، خطر بیشتری می کنین و اگه هم به موفقیت نرسیدید خیلی به قباتون بر نمی خورد. هر کسی در زندگی شکست رو تجربه می کنه و شکست هم آدم رو نمی کشه. دوم اینکه، من فکر می کنم با تواضع مغز خود رو در مقابل ایده های جدید باز می ذارین. یک فرد کنجکاو که به مطالب گوش می ده می تونه نسبت به فردی که خود رو علامه دهر می دونه، چیزای بیشتری یاد بگیره.

درنهایت اینکه، مردم دوست دارن با کسی کار کنن که از امتحان کردن چیزای جدید هراسی نداره و به بقیه گوش فرا می بده و واسه نظرات اونا ارزش قائله. با کمی تواضع میشه خیلی سریع تر به موفقیت رسید.

قدردان دستاوردهای خود باشین

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

در هر دو طرف جاده ی موفقیت، مناظر زیبایی از موفقیت هست. هر از چندگاهی کنار جاده ترمز کنین و موفقیتای کوچیکی رو که گذرونده اید جشن بگیرین. توقف دوره ای درطول راه واسه نگاه به پشت سر، انگیزه بخشه. پس درطول راه، واسه جشن گرفتن موفقیتای کوچیک تون وقت بذارین.

.com