مرداد ۲۱, ۱۳۹۹

بهترین روش یادگیری زبون انگلیسی در منزل

 

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر خوب می شد اگه زبون انگلیسی رو در خونه ی خودتون یاد می گرفتید؟ هم خیلی راحته و هم امتیازات زیاد دیگری داره. مثلا اگه خیلی دوست داشته باشین انگلیسی یاد بگیرین اما وقت کافی نداشته باشین، یا اگه موسسه های زبون از خونه یا محل کارتون خیلی دور باشن یا هزینه های شون خیلی زیاد باشه، در این صورت بهترین روش یادگیری زبون انگلیسی در منزله. شاید الان دارین به این فکر می کنین که یاد گرفتن مکالمه در خونه خیلی سخته، چون کسی نیس که اشتباهات تون رو اصلاح کنه یا این که چه جوری می تونین پیشرفت کنین در حالی که نمی دانید کجای کارتون ایراد داره؟ واسه آشنا شدن با بهترین روش یادگیری زبون انگلیسی در منزل حتما این مطلب رو بخونین.

 

این نگرانی ها به جا هستن و شاید موارد دیگری هم باشن. مثلا ممکنه نگران تلفظ درست کلمات باشین. ، شاید اصلا ندانید که از کجا باید شروع کنین. واقعا یادگیری زبون حتما به معنای نشستن پای کتاب نیس و منابع زیادی وجود دارن که می توانند به شما کمک کنن که در راه درستی قدم وردارین.

اگه در خونه تون از روش ها و منابع درستی استفاده کنین، کارتون روی غلتک می افتد. پس حتما این راه های عالی رو واسه تمرین زبون انگلیسی امتحان کنین. اگه هم مشکل تقویت انگیزه واسه یادگیری زبون دارین، سری به مقالات چه جوری در این مورد بزنین.

ویدیو تماشا کنین

بهترین روش یادگیری زبون انگلیسی در منزل اینه که تلویزیون تماشا کنین یا ویدیو ببینین.

«خونواده ی سیمپسون»

واسه یادگیری سریع زبون انگلیسی کارتون ببینین. شاید کارتون خونواده ی سیمپسون رو بشناسید. این انیمیشن کمدی در همه ی دنیا مشهوره و مخاطبانش رو با همه ی فراز و نشیب های یک خونواده ی پرتنش آمریکایی همراه می کنه. این انیمیشن، بامزهه و از نظر فرهنگی هم مهمه؛ چون با جنبه های مختلف زندگی روزانه مثل مدرسه، کار و زندگی اجتماعی سر و کار داره. این برنامه هم اینجور از نظر کلمات عامیانه بی مثل و یک منبع فرهنگی خوبه. نقش اصلی داستان، هومِر سیمپسون (Homer Simpson)، یک بازرس دست و پا چلفتی و بامزهه که در یک نیروگاه هسته ای محلی کار می کنه. همسرش، مارج و سه فرزندشان هم، دیگر نقش های اصلی این برنامه هستن. تعداد زیادی کاراکتر دیگر هم در این انیمیشن حضور دارن.

محتوایی پیدا کنین که واسه تون جذابه

محتوای خیلی به زبون انگلیسی هست از فیلمای آموزشی تا مصاحبها و ویدیوای زیاد در دنیای آنلاین، هر کدوم از این موارد به ویژه اگه در مورد علاقه شما باشه می تونه به عنوان آموزش انگلیسی بکنه. مثلا تصور کنین که شما به تکنولوژی علاقه دارین، می تونین ساعتا ویدیو در این مورد پیدا کنین. بزرگترین حسن این روش اینه که شما به بخش ویدیو علاقه دارین و آشنایی خوبی با اون دارین، واسه همین هم از دیدن اون خسته نمی شین و هم اینکه آشنایی راحت شما با مبحث به شما کمک می کنن که زودتر کلمات و ترکیبات رو به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع رو درک کنین.

«FluentU»

اگه به دنبال منابع ویدئویی دیگری واسه یادگیری زبون انگلیسی هستین، FluentU رو هم امتحان کنین. این سایت یک مجموعه ی بزرگ از ویدئوهای انگلیسی داره که از منابع دنیای واقعی مثل کلیپ های موسیقی، برنامه های تلویزیونی، تریلرهای فیلم «بازی گرسنگان» (The Hunger Games)، اخبار و سخنرانی های الهام بخش گرفته شده ان.

این ویدئوها می توانند به تنها منبع یادگیری زبون انگلیسی واسه هرکی تبدیل شن. ویدئوهایی رو انتخاب کنین که با روش ی یادگیری، سطح و علایق تون موافق باشه و بعدا این سایت ویدئوهای بیش تری رو به شما پیشنهاد می کنه!

این عالیه که بدونین چه ویدئوهایی واسه یادگیری زبون انگلیسی به شما کمک می کنن. ، FluentU وسایل یادگیری زیاد دیگری رو در اختیارتون قرار می بده تا با کمک اونا در یادگیری زبون انگلیسی پیشرفت کنین. این وسیله ها شامل عبارت های دوطرفه، فلش کارت ها، لیست کلمات و … هستن تا گرامر و دایره ی لغات تون رو تقویت کنن.

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبون انگلیسی داشته باشین

یکی از بهترین روشای یادگیری زبون انگلیسی در منزل اینه که به انگلیسی یادداشت کنین. نوشتن می تواند یک فعالیت خلاقانه و آرامش بخش باشه. داشتن یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبون انگلیسی بهترین راه واسه تمرین دائمی زبانه. علاوه بر اینکه شرایط گرامرتان بهتر می شه، می توانید کاربرد زبون انگلیسی در زندگی روزانه رو هم بهتر یاد بگیرین.

می توانید در مورد تعطیلات ناامیدکننده ی خودتون که به خاطر بارندگی بهم خورده یا در مورد مسابقه ی هیجان انگیز والیبالی که از تلویزیون تماشا کردین بنویسین. همه چیز به خودتون بستگی داره!

هر وقت که دوست داشته باشین می توانید بنویسین. حتی اگه هر هفته یک مطلب هم بنویسین واسه تون خوب هستش. اما باید هر هفته بیشتر سعی کنین. واسه خودتون اهدافی مشخص کنین تا بیشتر و سریع تر بنویسین.

اگه شما ایده آل گرا هستین و دوست ندارین اشتباهی بکنین، می تونین خاطرات یا وبلاگ تون رو به یک فرد انگلیسی زبون نشون بدین تا اونو واسه تون تصحیح کنه.  اگه کسی رو نمی شناسید اصلا نگران نباشید، چون lang-8 یک سایت تبادل زبون عالیه که زبون آموزان می توانند از راه اون، در نوشتن به هم دیگر کمک کنن. تازه اگه به نوشته های قبلی تون نگاهی بندازین و ببینین که چقدر پیشرفت داشته اید اعتماد به نفس تون(افزایش اعتماد به نفس) هم بیشتر می شه.

با دوستان خود که به این موضوع علاقه دارن انگلیسی حرف بزنین

یکی دیگر از بهترین روشای یادگیری زبون انگلیسی در منزل اینه که با دوستان خود یک جلسه برگزار کنین. لازم نیس یک مهمانی بزرگ داشته باشین، حتی یک دور همی کوچیک هم یک روش خوب واسه تمرین زبون انگلیسیه.

می تونین در منزل از دوستان تون بخواهید تا داستان هایی ترسناک یا طنز یا هرچه که دوست دارین به زبون انگلیسی آماده کنن.

لازم نیس حتما مراسم بزرگی برپا کنین. می توانید یک شب با دوستان تون فیلم انگلیسی تماشا کنین یا یک غذای سنتی از یک کشور انگلیسی زبون رو به کمک دستور پخت انگلیسی بپزید. اصلا مهم نیس که چه کاری انجام می بدین فقط دور هم جمع شید، تفریح کنین و انگلیسی یاد بگیرین.

از اپلیکیشنای رایگان و فوق العاده یادگیری زبون استفاده کنین

شاید تصور کنین که اپلیکیشنای یادگیری زبون مثل هزاران نرم افزار ویندوزی هستن که سالها خریداری کردین و هیچ نتیجه ای از اون نگرفتید. همون نرم افزارهایی که روز سی دی با هزاران محتوای آموزشی قرار دارن و حتما باید شماره فلان رو به شماره فلان بفرستید تا با شما تماس بگیرن و ۱۰۰ هزار تومن از پول مهم شما رو نابود کنن. اما اشتباه نکنین چون اپلیکیشنایی مثل Doulingo و و خیلی اپلیکیشنای آموزش زبون دیگر به شکل ای جدید و با تبدیل یادگیری به بازی تونسته ان ابزاری درست کنن که ده ها بار آسون تر و لذت بخش تر از نرم افزارهای پیچیده و بی نتیجه گذشته شما رو به هدفتون برسونه. بزرگترین حسن این وسیله ها هم اینه که هزینه ای واسه شما ندارن و می تونین رایگان اونا رو استفاده کنین.

بازی های رایانه ای انگلیسی بکنین

انجام بازی های رایانه ای انگلیسی، یکی از بهترین روشای یادگیری زبون انگلیسی در منزله. وقتی صحبت از یادگیری زبانه، بیشتر مردم حتی به بازی های رایانه ای فکر هم نمی کنن، در حالی که بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه عالی واسه تقویت خوندن، شنیدار و گفتار انگلیسی هستن.

می دونستین که از راه همین بازی ها می توانید دوستان انگلیسی زبون هم پیدا کنین؟

بازی های تک نفره معمولا تخیلی هستن و شامل استفاده از جادو و کشتن هیولاها هستن و در اونا در آخر به یک قهرمون بزرگ تبدیل می شید. چون مکالمات این بازی ها خیلی زیاد هستن، با بازی کردن حتی یکی از اونا دایره ی لغات تون بزرگ تر می شه. هم اینجور واسه یادگیری مشتاق می شید، چون واسه اینکه بتونین بازی رو تموم کنین باید به تموم دیالوگ ها گوش کنین و اونا رو بفهمین.

نگران کلمه های جدید نباشید، چون به محض بازی کردن به اونا عادت می  کنین. معروف ترین بازی های تک نفره که انگلیسی تون رو تقویت می کنن «Final Fantasy» ،«Legend of Zelda» و «Dragon Quest» هستن.

بازی های گروهی تجربه ی بیشتری واسه تون دارن؛ چون با گروه بزرگ تری از آدما آنلاین سر و کار دارین. یکی از معروف ترین بازی ها «World of Warcraft» است. می توانید خودتون یک شخصیت طراحی کنین و با سعی و جستجو بازی کنین. بهترین قسمتش اینه که می توانید یک تیم تشکیل بدین و با بقیه رابطه برقرار کنین. مکالمات، معمولا غیررسمی و آسون هستن و در یک پنجره روی صفحه نمایش تایپ می شن. این یک روش هوشمندانهه تا بتونین سریع انگلیسی فکر کنین.

اگه عاشق ماجراجویی هستین و هِدسِت هم دارین می توانید صحبت گروهی رو هم امتحان کنین. این توانایی به شما کمک می کنه به مکالمات ملحق شید و با آدم های جدیدی آشنا شید. حرف زدن با صفحه نمایش ممکنه اولش کمی عجیب و غریب به نظر برسه اما یک روش بامزه واسه یادگیری زبون انگلیسیه. اما باید حواس تون رو جمع کنین، ممکنه به این بازی ها معتاد شید!

به انجمنای آنلاین مورد علاقه خود به زبون انگلیسی سر بزنین و سعی کنین نظر بدین

شاید کمی این نکته عجیب به نظر برسه، اما یکی از بهترین روش ها واسه یادگیری زبون و قوانین اون اینه که در یک محیط مثل انجمن آنلاین یا forum انگلیسی زبون در بخش کاری خود سر بزنین و سعی کنین با بقیه صحبت کنین. بزرگترین حسن این وسیله اینه که شما لازم نیس در لحظه جواب بدین و فرصت دارین جملات خود رو درست کنین. در مراحل راحت یادگیری این بهترین روش واسه ساختار دادن به جملات و یادگیری از دیگرانه. نکته مهم دیگر که این موضوع رو جذاب می کنه حس نیاز به پاسخه که به شما انگیزه می ده تا سریع تر یک جواب خوب واسه حرف بقیه دست و پا کنین. جر و بحث در این انجمنا، جنگ بر اثبات باور، دفاع از باور شخص دیگر یا حمله به یک نظر مخالف همه یک موتور انگیزشی واسه شمان که بیشتر و بیشتر بنویسین، دایره لغات خود رو بزرگتر کنین و تا جایی پیش برید که استدلالهای پیچیده رو به زبون انگلیسی بنویسین. حتما این نکته رو امتحان کنین و از نتایج اون متحیر شید.

واسه یادگیری زبون انگلیسی در کلاسای آنلاین زبون انگلیسی شرکت کنین

فقط به این فکر کنین که می توانید از امتیازات مکالمه و یادگیری کلاسی استفاده کنین، بی اینکه مجبور باشین سر کلاس برید. تعداد زیادی مدرسه ی آنلاین وجود دارن که بسته های آموزشی، روش ها و معلم های خاص خودشون رو در مورد های مختلفی دارن و معمولا ارزون تر از موسسه های مکالمه ی زبون معمولی هستن و نظم و قاطعیت هم دارن.

در کل، کافیه یک اینترنت پرسرعت داشته باشین تا بتونین در این کلاس ها شرکت کنین. ، می تونین از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس هایی که خود موسسه در اختیارتون قرار می بده هم استفاده کنین.

گرامر و کلمات رو آنلاین یاد بگیرین

اگه حس می کنین که باید از پایه شروع کنین، سایت های مختلف زیادی وجود دارن که می توانند واسه تون مفید باشن. بر خلاف کتاب ها بیشتر شون مجانی هستن!

English at Home

این سایت، یک پیشنهاد عالی واسه افراد مبتدیه و به بخش های مختلفی مثل مکالمه(یادگیری مکالمه)، کلمات و گرامر(یادگیری گرامر) تقسیم شده. قسمت مکالمه به شکل شگفت انگیزی مفید و کاربردیه، چون به شما می گوید از کدوم عبارت ها و اصطلاحات استفاده کنین. تمرین های آسون و انتخابی متنوعی واسه تقویت گرامر، درک مطلب و کلمات در این سایت وجود دارن. هم اینجور تعداد زیادی از مقالات با لحن خنده دار نوشته شده ان!

Free English Study

این سایت یک منبع عالیه و یک قسمت خیلی بزرگ در مورد گرامر و عبارتای مکالمه ای داره. امتیاز دیگر این سایت اینه که به سطح های مختلفی تقسیم شده و خیلی آسون می توانید چیزی رو که به دنبالش هستین پیدا کنین. هم اینجور می توانید لینک های مختلف و مفیدی از سایت های دیگر پیدا کنین.

British Council: Learn English

این سایت هم واسه بچه ها و هم بزرگ ترها خیلی جذابه و یکی از بهترین سایت های رایگان واسه یادگیری زبون انگلیسیه. ویدئوکلیپ های موجود خیلی سرگرم کننده هستن و تعداد زیادی کلمات عادی و عامیانه دارن. هم اینجور، همه ی کلیپ ها رونوشت دارن و اینطوری هیچ قسمتی رو از دست نمی بدین. بازی ها و جوکا  هم می توانند واسه تون جالب باشن و واسه زبون آموزان مبتدی  مفید واقع شن. این سایت هم اینجور واسه امتحان IELTS خیلی مناسبه و آزمون های مختلفی داره که می توانید از بین اونا انتخاب کنین.

رادیو گوش کنین

یکی دیگر از بهترین روشای یادگیری زبون انگلیسی در منزل اینه که به رادیوهای انگلیسی زبون گوش بدین. چون می توانید برنامه های تلوزیون و رادیو رو آنلاین دنبال کنین، این امکان رو دارین که هر کجا هستین مهارت های شنیداری تون رو تقویت کنین! حتی وقتی ظرف می شویید یا در قطار نشسته اید هم می توانید زبون انگلیسی یاد بگیرین.

برنامه ی دنیا NHK

این رادیو واسه افرادی که به ژاپن علاقه دارن عالیه. این کانال برنامه هایی در مورد موسیقی، فرهنگ و غذاهای ژاپنی داره. گوینده ها از کشورهای مختلفی هستن و شنیدن لهجه های مختلف فوق العاده جالبه.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

کتاب بخونین

مطالعه فقط واسه تقویت قدرت درک مطلب نیس، بلکه می تواند یک سرگرمی خوب واسه اوقات فراغت تون باشه. می توانید با خوندن کتاب هایی که شما رو به وجد می بیارن، به ویژه علایق و سرگرمی های تون، دو برابر لذت ببرین. کتاب های زیادی وجود دارن و می توانید از بین این همه، کتابی رو که واقعا مورد علاقه ی شماس پیدا کنین.

اگه طرفدار داستان های واقعی هستین شاید از خوندن زندگی نامه ی یک فرد مشهور مثل ستاره های سینما یا شخصیت های معروف ورزشی لذت می برید. یک مثال معروف، زندگی نامه  استیو جابز (Steve Jobs) نوشته ی والتر ایزاکسون (Walter Isaacson) است که کلمه های پیشرفته و نقل قول های بامزه ای از خود جابز داره. نوشته خیلی جالبه و یک راست می رود سر اصل مطلب که بهترین روش واسه یادگیری عبارات تجاریه.

مجموعه های «هَری پاتِر» نوشته ی جِی.کِی.رولینگ (J.K.Rowling)

این مجموعه یک روش عالی واسه کسانیه که انگلیسی رو به عنوان زبون دوم یاد می گیرند. چون همه ی این ۷ کتاب به زبون فارسی هم ترجمه شده  ان و فیلم سینمایی شون هم ساخته شده. کودکان و نوجوانان عاشق کتاب های هری پاتر هستن و همین طور که این سری جلو می رود کتاب ها سخت تر و طولانی تر می شن. پس اولین کتاب آسون و مناسب بچه هاست، اما کتاب هفتم بیش تر مورد علاقه ی نوجوانانه.

این مجموعه، داستان یک جادوگر جوون به نام هری پاتر رو دنبال می کنه. هری خوش شانسه و واسه هاگوارتز (Hogwart)، مدرسه ی جادوگری، انتخاب می شه. کتاب شامل یک ترکیب عالی از واژه های عامیانه ی امروزی و هم اینجور کلمات مربوط به افسانه ها و اسطوره هاس که خواندنش رو جذاب کرده. در علاوه بر می توانید با یک عالمه کلمه ی هم معنی آشنا شید که دایره ی لغات تون رو وسیع تر می کنه.

«قلعه حیوانات» نوشته ی جورج اوروِل ( Goerge Orwell)

اینم یک کتاب خیلی معروفه که می توانید به دو روش بخوانیدش!

از یک زاویه، داستانیه در مورد حیوانات یک مزرعه که صاحبانِ  آدمی زادشان رو نابود می کنن و مزرعه ی منور (Manor) رو از چنگ شون در می بیارن. اما اگه از یک زاویه ی دیگر اونو بخونین، به انقلاب روسیه اشاره داره و حیوانات واقعا نماد چهره های مهم سیاسی و گروه های مردمی هستن. مهم ترین مخالف (شخصیت منفی) خوکی به نام ناپلئونه که نماد ژوزف استالین (Joseph Stalin)، رهبر و سیاست مدار کمونیست شورویه.

سبک نوشته راحته! و خیلی آسون می توان اونو دنبال کرد. داستان خیلی هیجان انگیزه و به سختی می توانید کتاب رو زمین بذارین! اگه به تاریخ و سیاست علاقه دارین، حتما این کتاب رو بخونین. سطح کتاب واسه زبون آموزان مناسبه و هم بچه ها از خواندنش لذت می برند هم بزرگ ترها.

«چارلی و کارخانه ی شکلات سازی» نوشته ی روالد دال (Roald Dahl)

این داستان واسه کسائی که عاشق شکلات هستن عالیه! این کتاب هم مثل هری پاتر به زبون فارسی ترجمه شده و ممکنه فیلمش رو هم با بازی جانی دِپ (Jonny Depp) دیده باشین.

داستان در مورد پسرکی فقیر به نام چارلیه که با پدر، مادر، بابابزرگ و مادربزرگش زندگی می کنه. زندگی اون بعد از اینکه برنده ی تور وُنکا، بزرگ ترین کارخانه ی شکلات سازی دنیا می شه کلا تغییر می کنه. در این داستان از کلمات آسون استفاده شده و نویسنده در مورد وقایعی که اتفاق می افتند خوب توضیح می بده و زبون توصیفی فوق العاده ای داره.

با خودتون انگلیسی حرف بزنین؛ خیلی زیاد!

این کار حتما نشون نمی بده که شما دیوونه شده اید!

بخشی از یادگیری زبون اینه که با اون بیش تر آشنا شیم و اعتماد به نفس داشته باشیم. اگه واسه یک کار بزرگ مثل جلسه ی اولیا و مربیان یا یک ارائه ی کاری حتما باید تمرین کنین، واسه یادگیری زبون هم باید تمرین داشته باشین. می توانید مکالمه رو بار ها و بارها تو ذهن تون یا جلوی آینه تمرین کنین. اگه هم شجاعتش رو دارین چرا صدای خودتون رو ضبط نمی کنین؟ ضبط کردن یک ویدئو از مکالمه  یا ارائه تون روی موبایل یا کامپیوتر بهترین راه واسه اینکه بفهمین وقتی انگلیسی صحبت می کنین صدای تون واقعا چطوره؟ می توانید تلفظ  تون رو با گوینده های انگلیسی زبون برنامه های تلویزیونی مقایسه کنین.

حالا شما روش هایی رو بلدین که می توانید در خونه ی خودتون انگلیسی یاد بگیرین. یک لیوان چای واسه خودتون درست کنین و از یادگیری زبون انگلیسی لذت ببرین! اگه هم با یکی از این روش ها یا روشای دیگر زبون انگلیسی یاد گرفتین حتما با ما به اشتراک بذارین، خصوصا اگه یک بازی کامپیوتری یا یک سریال تلویزیونی بوده باشن.

(به مدت محدود)

در هر سنی و با هر تحصیلاتی که هستین، در کمترین زمان ممکن، به هر زبانی مسلط میشید