مرداد ۱۶, ۱۳۹۹

اهمیت نسبت متن به کد در سئو

نسبت متن به کد (Text to HTML) چیه؟

هر سایتی مقدار مشخصی کد نویسی در زیرساخت خود و مقدار مشخصی متن و محتویات در ظاهر داراس. نسبت متن به کد ( Text to HTML ) همون نسبت متن استفاده شده تو یه صفحه به کد نوشته شده واسه نمایش همون صفحه س.

نسبت متن به کد (Text to HTML) ایده آل چقدره؟

یه نسبت متن به کد ( Text to HTML ) ایده آل عددی بین ۲۵ تا ۷۰ه. این نسبت مقدار متن رو از محتوا به کل کد HTML، تصاویر و اطلاعات مخفی در صفحه س. اگه دقت کرده باشین سایت هایی که در نتایج جستجوی گوگل رتبه های مناسبی دارن معمولا محتوای قابل مشاهده زیادی در خود دارن. این پس از منتشر کردن بروزرسانی جدید گوگل به اسم پاندا که اهمیت بیشتری واسه محتویات سایت ها قائل شده، بیشتر از قبل جلوه می کنه.

تاثیر نسبت متن به کد (Text to HTML) بر سئو

در آزمایش فاکتورهای مربوط به سئو از نظر موتورهای جستجو نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بطور مستقیم تاثیری نداره ولی روی پارامترهای زیادی اثر میذاره که می تونن یافته های بهتری رو واسه شما در موتورهای جستجو به همراه داشته باشن. در واقع شما با توجه به ریزه کاری ها و اصول زیر تجربه کاربری (UX) سایت خود رو بهبود می بدید.

پارامترهای مربوط به نسبت متن به کد (Text to HTML) عبارتند از:

اهمیت به بازدیدکنندگان: صفحاتی که نسبت متن به کد (Text to HTML) اون ها بالاتره به نظر واسه بازدیدکنندگان قابل فهم تر و خواناترند. از نظر موتورهای جستجو اینجور سایتی واسه آسایش بازدیدکنندگان طراحی شده و نه خوشامد موتورهای جستجو که این تاثیر زیادی در سئو سایت شما داره.

رضایت بازدیدکنندگان: نسبت متن به کد (Text to HTML) بیشتر به شما این امکان رو می دهد که مطالب بیشتری در اختیار بازدیدکنندگان خود بذارین و این موجب رضایت اون ها و حضور بیشترشون در سایت شما می شه که در رتبه شما در یافته های جستجوی گوگل خیلی موث.

افزایش سرعت بارگذاری: کد کمتر به این معنیه که شما کدهای اضافی رو از صفحات خود حذف کردین و این سرعت بارگذاری سایت شما رو به شکل زیادی زیاد می کنه.

ایندکس شدن بهتر: کدهای تمیزتر و نسبت متن به کد (Text to HTML) بالاتر ایندکس کردن سایت شما رو واسه موتورهای جستجو سریع و راحت می کنه. یعنی موتورهای جستجو عاشق متن هستن و هیچ نوع محتوایی واسه اون ها به اندازه ی متن مهم نیس.

نکاتی واسه افزایش نسبت متن به کد (Text to HTML)

نکته اساسی در طراحی هر صفحه رضایت بازدیدکنندگان از محتویات و ظاهر صفحات شماس، واسه افزایش نسبت متن به کد (Text to HTML) نکات زیر رو رعایت کنین:

۱-      هر کد اضافی و استفاده نشده رو خط بزنین.

۲-      فاصله های خالی زیادی رو پاک کنین.

۳-      توضیحات موجود در کدها رو خط بزنین. (در سیستم های وردپرس و جوملا معمولا کدنویس ها توضیحاتی رو برا هر بخش در کد قرار میدن که در نسبت متن به کد (Text to HTML) شما تاثیر منفی دارن)

۴-      تا حد امکان از جداول استفاده نکنین.

۵-      از کدهای CSS استفاده کنین.

۶-      تصاویر خود رو بهینه کنین.

۷-      هر تصویر اضافی رو خط بزنین.

۸-      از کدهای جاوا و فلش تا حد امکان استفاده نکنین.

۹-      حجم صفحه خود رو کمتر از ۳۰۰ کیلوبایت نگه دارین.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

۱۰-   هر گونه متن که قابل مشاهده واسه بازدیدکنندگان نیس رو خط بزنین.

ابزارهایی واسه محاسبه نسبت متن به کد (Text to HTML)

نسبت-متن-به-کد

اندازهگیری نسبت متن به کد

در این بخش تعدادی وسیله رایگان و آنلاین واسه محاسبه نسبت متن به کد (Text to HTML) صفحات سایت رو به شما معرفی می کنیم:

  • Maierwalter
  • SEOChat
  • DevSEO