ایمیل‌ های دروغین درباره پیشگویی‌های آخرالزمان

خبرگزاری مهر:  حالا کمتر از یه ماه دیگه تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ باقی مونده. روزی که در پیشگویی مایاها، موعد پایان دنیا لقب گرفته و شمارش برعکس روزای باقی مونده تا اون در ایمیل ها دست به دست می شه.

 با این حال سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا ادعای مایاها رو رد می کنه و می گوید تموم پیشگویی های آخر درباره برخورد یه ستاره نورانی با زمین ادعای بی اساسیه که از نظر نجومی توجیه پذیر نیس.

مایاها ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، پیشگویی کرده بودن که در سال ۲۰۱۲ جهان به پایان می رسد. ستاره ای نورانی که بعدا مفسران اون رو ماه تعبیر کردن، به زمین نزدیک می شه و تو روزهایی که تاریکی بر زمین حاکمه، ستاره به زمین می خورد و تموم جهان رو می سوزوند و از بین می برد.

تصویری که شاید مثل ترین روایت اون رو لارس فون تریه در فیلم مالیخولیا رسم کرده باشه. فون تریه در این فیلم از واقعه نجومی منحصر به فردی می گوید که اعضای یه خونواده بی صبرانه در انتظار تماشای اون هستن اما هر چی زمان می گذره، بیشتر مطمئن می شن که این واقعه با حادثه پایان دنیا رابطه داره. در آخر هم ستاره نورانی و بزرگ به زمین برخورد می کنه و از جهان جز نور سفید چیز دیگری باقی نمی موند.

مالیخولیای فون تریه یه سال قبل از وقتی که مایاها واسه پایان دنیا وعده داده بودن ساخته شد و عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ رو از اون خود کرد اما مدت ها قبل از فون تریه، نظریه پردازان آخر مشغول پیدا کردن توجیه های علمی واسه پایان دنیا بودن.

توجیهی که براساس اون در روز ۲۱ دسامبر همه جا تاریک می شه و زمین و خورشید و ماه تو یه تلاقی بی سابقه قرار می گیرند تا در آخر زمین در سیاهچاله بزرگ کهکشون راه شیری بلعیده شه.

سایت ناسا اما این نظریه رو یه توجیه عجیب و غریب معرفی می کنه و می نویسد که برابری خورشید، زمین و غبارهای کیهانی اتفاق رایجیه که بعضی وقتا رخ می دهد و عواقب داغون کننده ای هم نداره.

حتی به گزارش ناسا، برابری پیش بینی شده در آخر سال ۲۰۱۲ نزدیک ترین برابری سال نیس که بشه درباره اون عواقب ناگواری رو پیش بینی کرد.

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

ابرهای تاریک کهکشون راه شیری وقتی با تلسکوپ های مجهز به مادون قرمز مشاهده می شن، به شکل فضاهای کم نوری به چشم می آیند که در واقع در اثر تراکم کم ستارگان تو یه نقطه به وجود اومده ان.

از طرف دیگه، در کهکشون راه شیری مشکی چاله بزرگی هست که ۴میلیون برابر خورشید وزن داره و در میونه قوس کهکشون جا خوش کرده. فرضیه های مربوط به پایان جهان در سال ۲۰۱۲ از این دو واقعیت نجومی استفاده کرده و واقعیت سومی رو هم به اون اضافه کردن تا به ادعاهایشان درباره پایان جهان در سال ۲۰۱۲ رسمیت بدن.

 

این واقعیت، به نزدیکی خورشید در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به مرکز کهکشون اشاره داره و نظریه پردازان پایان جهان، از این سه گزاره منطقی، یه نتیجه غیرمنطقی و غیر علمی ارائه دادن؛ این که در رور ۲۱ دسامبر خورشید و زمین واسه اولین بار هم تراز می شن و زمین از وضعیت الان که بعد سومه به بعد صفر تغییر کرده و بعد به بعد چهارم تغییر می کنه.

در این گذار هم جهان با تغییر بزرگی روبرو می شه و سه روز تاریکی جهان رو فرا می گیرد. ۳ روزی که گفته می شه در روزای ۲۳، ۲۴، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۲ یعنی سوم تا پنجم دی ماه ۹۱ هستش.

سایت ناسا در رد ادعاهای نظریه پردازان آخر می نویسد که در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ خورشید در جایگاه ۶.۶ درجه شمالی مرکز کهکشون قرار می گیرد و این باعث می شه صور فلکی به شکلی متفاوت روشن شن. تا جایی که ماه ۱۳ برابر حد عادی و نزدیک تر از همیشه به چشم میاد.

این اتفاق تعبیر اشتباهی رو درباره تقارن و برابری خورشید، زمین و سیاهچاله مرکزی کهکشون راه شیری به وجود آورده و مبنای نظریه پردازی های پیشگویان پایان جهان شده.

در حالی که در واقع ستارگان در روز ۲۱ دسامبر دچار تغییر نمی شن و فقط فاصله خورشید از محور زمین باعث تغییرات شکلی ستاره ها هستش.

از طرف دیگه، زمین تاثیر گرانشی قوی ای از سیاهچاله بزرگ مرکزی نمی پذیرد چون ۹۳ میلیون مایل از خورشید و ۱۶۵ کادریلیون مایل از چاله مشکی کهکشون راه شیری دوره. هم اینکه، در این دوره از سال، با اینکه فاصله زمین از مشکی چاله کهکشون راه شیری کم می شه اما این کاهش فاصله اونقدر ناچیزه که تغییری در کشش و گرانش کهکشانی ایجاد نمی کنه.

و به اینا اضافه کنین که فاصله زمین از سیاهچاله در تابستون بسیار کمتر از زمستون و آخرین روزای ماه دسامبره. پس اگه قرار باشه اتفاق ناگواری واسه برابری خورشید و زمین و سیاهچاله اتفاق بیفته و دنیا پایان بگیره، شک نداشته باشین زمان اون زمستون نخواد بود.

آخرین دلیلی که ناسا واسه رد ادعای نظریه پردازان آخر الزمان می آورد، اینه که خورشید هر سال در همین زمان، به یه تیکه از آسمون وارد می شه که سیاهچاله مرکزی کهکشون راه شیری قرار داره و پس، تغییر موقعیت خورشید در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به معنی بروز اتفاق ویران کننده ای نخواد بود.

بعد از تموم این استدلالا، ناسا پیشنهاد می کنه از انقلاب زمستونی به معنی واقعی لذت ببرین و ذهنتون رو با شعله های خورشیدی، سیاهچاله، تقارن، میدون مغناطیسی و هر چیزی که مایاها پیشگویی کردن، درگیر نکنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *