بررسی اعتبار سایت chkme

گزارش سئو سایت بوسیله chkme.com

سایتchkme.com   در سال ۲۰۰۶ و به عنوان یه وبلاگ ارائه مقالات و آموزشای سئو راه اندازی شد و از همون اول نگاه خاص ای به وسایل بررسی وضعیت سئو سایت داشت. با گذشت زمان و ارائه وسایل ساده و کاربردی جایگاه مناسبی در میان وبمستران پیدا کرده و با رتبه ۱۲۰۰۰ جهانی با در نظر گرفتن آمار سایت الکسا یکی از سایتای پربازدید در مورد کاری خود هستش.

امتیاز سایت chkme

مهمترین دلیل موفقیت سایت Chkme.com ارائه یافته ها به صورت کمی و پیشنهاد نکات کوچیک جهت بهبود سایته. این نتیجه که به شکل درصد نشون داده میشه در خیلی از موارد موجب گمراهی افراد میشه و تصور میکنن که سایت اونا در وضعیت مناسبی از نظر سئو قرار گرفته. ولی نکته ای که اینجا ندیده گرفته شده اون هستش که سئو و بهینه سازی سایت معمولا با هدف گذاری بر کلامت کلیدی صورت میگیره و بدون اطلاع از عبارت مورد نظر شما نمیشه کیفیت محتوای سایت رو اونم به این دقت ارزش گذاری کرد.

در واقع چیزی که بوسیله سایت chkme.com به کاربران ارائه میشه گزارش محدودی از اصول اولیه کدنویسی سایت و بهینه سازی واسه موتورهای جستجوئه که رعایت اونا بسیار مهم و اثر میذاره ولی چگونگی اجرای اونا و هدف گذاری کلمات هم بر اون بی تاثیر نیس. در ادامه چیزی که بر نمره شما موثر بوده و امتیاز پایانی شما بوسیله این وسیله سئو رو بالا می بره بررسی می کنیم.

فاکتورهای سایت chkme در تعیین نمره سئو

Headings

در این بخش تعداد تگای h1، h2 و h3 سایت شما بررسی میشه. طبق اصول مقاله نویسی یه نوشته یا صفحه سایت نمی تونه بیشتر از یه عنوان اصلی یا همون تگ h1 داشته باشه ولی واسه تگای بعدی شامل h2 و h3 محدودیتی وجود نداره. نکته مهم در این بخش اون هستش که گوگل توجه خاص ای به این بخشا داشته و تلاش میکنن کلید واژه صفحه رو از بین کلمات موجود در عنوانای اصلی یا همون تگای h1 انتخاب کنه.

چگونگی امتیازدهی سایت chkme

به کار گیری این تگا و رعایت اصول مقاله نویسی در مقالات بلاگسیما با عنوان “تگای HTML و تاثیر اون بر سئو” بطور کامل بررسی شده. ولی مهمتر از حضور این تگا در سایت کلمات استفاده شده در اونا و رابطه معنایی با بقیه محتوای سایته.

در ادامه توضیحات متای صفحه و کلمات کلیدی متای شما نشون داده شده و در امتیاز دهی سایت بوسیله chkme.com موثر هستن. کلمات کلیدی که از ۴ سال پیش (تعجب کردین؟! بله ۴ سال) اصلا بر سئو سایت و تعیین کلمات کلیدی موثر نیس. اما توضیحات متا نقش مهمی در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل داره که می تونین اطلاعات بیشتری در مورد اون رو در مقاله “۵ نکته اساسی در سئو توضیحات متا” به دست بیارین.

در آخر این بخش تعداد لینکا و تصاویر موجود در صفحه بررسی میشه، واسه یه لینک مهمترین چیز عنوان یا همون title لینکه که در سئو سایت منبع لینک و مبدا اون بسیار اثر میذاره. در واقع لینکای دریافتی شما از سایتای دیگه معمولا بر رتبه شما تو یه یا دو عبارت خاص اثر میذاره و این عبارت با در نظر گرفتن متن لینک شده و عنوان اون بوسیله روباتای گوگل تشخیص داده میشه.

به خاطر همین یکی از جرایم اعلام شده بوسیله گوگل که مورد توجه الگوریتم پنگوئن هم هستش، به کار گیری متنای تکراری واسه لینک شما در سایتای مختلفه. مثلا اگه کلمه “وبسیما” در ۱۰۰ سایت مستقیما به سایت ما لینک شه میتونه موجب جریمه سایت بوسیله گوگل شه ولی اگه همین لینکا با عباراتی جور واجور مانند “طراحی سایت وبسیما”، “آژانس خلاقیت وبسیما”، “وبسیما” و … جانشین گردند تاثیر زیادی بر اعتبار وبسیما و جایگاه اون در رتبه بندی گوگل دارن.

سایت chkme تنها وجود عنوان در لینکاتون رو بررسی میکنه و هیچ اطلاعی از تکراری بودن یا نبودن اونا و رابطه کلمات استفاده شده با سایت منبع و مبدا نخواد داشت.

المان اصلی در سئو تصاویر متن جانشین یا alt tag اوناس، روباتای گوگل توانایی تشخیص تصاویر و درک معنا و پیام اونا رو ندارن به خاطر همین تنها ملاک اونا واسه تشخیص کلمات مربوط به اون تصویر و نمایش اون در یافته های جستجوی تصاویر گوگل همین متن جایگزینه. Chkme.com تنها میتونه نبود وجود متن جانشین رو به شما گوشزد کنه. واسه به دست آوردن جزییات بیشتر در مورد سئو تصاویر می تونین مقاله بلاگسیما با عنوان “۴ نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر” رو بخونین.

Flash Movies/Animations

درک محتوای یه فایل فلش واسه روباتای گوگل شدنی نیس و این روش ارائه اطلاعات برخلاف ظاهر جذاب و متحرک اون مشکلات زیادی رو واسه سایت شما بهمراه داره. در خیلی از مرورگرها و دستگاه های گوشی موبایل مانند آیفون فایلای فلش نشون داده نمی شن و درنتیجه محتوای سایت شما به شکل ناقص به کاربران منتقل میشه. به خاطر همین به کار گیری انیمیشنای فلش در سایت (مانند بنرهای تبلیغاتی) بدرستی از طرف سایت chkme به عنوان نقطه ضعف سایت شما شناخته میشه.

Frames and IFrames

مثل فلش به کار گیری آی فریم در سایت جهت نمایش محتویات صفحات دیگری از اینترنت در سایت شما کاری غیرمعمول و غلطه چون در بسیاری موارد کاربران عمومی توانایی تشخیص منبع اصلی سایت رو نداشته و شما هم کنترلی بر محتوای نشون داده شده در سایت خود دارید.

این مقاله از چیزی که در اول فکر میکردم طولانی تر شد! ولی مهمترین نکات هنوز باقی مونده پس پیشنهاد میکنم که ادامه اون رو از دست ندین.

ارزش و اعتبار امتیاز سایت chkme.com

در فرومای وبمستری و سایتای سئو و یا از خوانندگان مقالات بلاگسیما بسیار میشنوین که سئو سایت من ۹۸ درصده پس به چه دلیل هیچ بازدیدکننده ای از گوگل ندارم؟ حتی در مواردی مشاهده میکنیم که افراد هزینه ای رو واسه سئو سایت خود پرداخت کردن و در آخر چیزی جز یه امتیاز بالا از سایت chkme.com نصیب اونا نمیشه. چند نکته رو در این مورد به شما یادآور میشیم:

  1. تموم معیارهای امتیازبندی سایت chkme.com تنها براساس محتویات صفحه اصلی سایت شما صورت میگیره و این وسیله ساده اصلا صفحات داخلی سایت شما رو بررسی نمی کنه. با اینکه صفحه اصلی سایت اهمیت خیلی بالایی داره ولی معمولا سایتای اینترنتی بیشتر از ۵۰ و یا حتی ۱۰۰ صفحه دارن و نمیشه این امتیازدهی رو واسه همه اونا معتبر دونست.
  2. رعایت اصول اولیه کدنویسی و نکات ابتدایی سئو بسیار مهم و لازمه ولی تضمینی واسه موفقیت شما نخواد بود. مهمترین اصل از نظر گوگل تولید محتوای با کیفیت و اختصاصیه که در گزارش سایت chkme هیچ توجهی به اون نشده. در واقع محتوای سایت شما از نظر این سایت هیچ تاثیری بر امتیاز سئو نخواد داشت!
  3. تموم روند کسب امتیاز از این وسیله واسه سایت شما رو میشه در کمتر از یه ساعت انجام داد و دریافت هزینه های سئو واسه اینجور کارایی نباید بسیار بالا باشه. شاید هزینه مناسب واسه اینکار چیزی حدود ۵۰ هزار تومن باشه. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که همین کار ساده در بسیار موارد نیاز به تخصص و تجربه در انتخاب مناسب عنوان واسه تگای H، لینکا و تصاویر سایته پس سایت خود رو به هرکسی نسپارید.
  4. نکته آخر اون پایین بودن امتیاز شما در این سایت نشون دهنده مشکلات اساسی در کدنویسی و سئو صفحه اصلی شماس ولی بالا بودن اون کمترین دلیلی بر موفقیت شما و سئو مناسب سایت نخواد بود.

امتیاز شما در این سایت چنده؟ و این امتیاز با تغییرات انجام شده بوسیله خود شما کسب شده یا هزینه ای واسه اون پرداخت کردین؟

نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *