بهترین روش واسه یادگیری گرامر زبون انگلیسی 

 

گرامر جنبه ای از زبون انگلیسیه که زبون آموزان نظرات متفاوتی درباره اون دارن. بعضی از اونا تمایل دارن تا قوانین گرامر رو بیاموزند و تمرینات زیادی در مورد اون بکنن. یه گروه دیگه از گرامر نفرت دارن و فکر می کنن، خسته کننده ترین بخشِ یادگیری زبانه. شما چه نظری دارین؟ به هر حال نمی تونین از یادگیری گرامر زبون انگلیسی فرار کنین، چون در هر جمله ای که می خونین یا می نویسید، صحبت می کنین یا می شنوین، هست.

 

گرامر قوانینیه که افراد با استفاده از اون می تونن به اون زبون صحبت کنن. همونجوریکه در یک بازی به قوانین نیاز داریم در مورد زبون هم همین طوره. اگه در بازی قانونی وجود نداشته باشه یا افراد از قانون خودشون پیروی کنن، به زودی با شکست روبرو می شن. در مورد یادگیری زبون هم همین گونه بی داشتن قوانین ما قادر به ایجاد رابطه با بقیه افراد نخواهیم بود.

پس ناگزیریم از این قوانین پیروی کنیم اما سوال مهمی که اینجا هست اینه که: بهترین راه واسه یادگیری گرامر زبون انگلیسی چیه؟

شما می تونین قوانین یک بازی رو خیلی آسون با بازی کردن یاد بگیرین. مطمئنا اشتباهاتی هم دارین حتی ممکنه آسیب ببینین. اما آخرش بازی کردن رو یاد خواهید گرفت. البته قوانین یک زبون به مراتب سخت تر از قوانین یک بازیه اما یادگیری اون دقیقا مثل یادگیری زبون خودتونه. هیچکی قوانین زبون مادری تون رو به شما یاد نداده اما شما هیچوقت موقع صحبت کردن زبون خودتون انجام دهنده خطای گرامری نمی شین.

اگه شما به اندازه کافی فرصت داشته باشین و در جای مناسبی قرار بگیرین، می تونین یک زبون جدید رو به روش طبیعی یاد بگیرین. مثلا اگه شما یک کره ای باشین و در سن ۶ سالگی به روسیه برید و به یک مدرسه ی روسی برید، هر روز با دوستان روسی زبون خود بازی کنین به احتمال زیاد تا سن ۱۵ سالگی هر اون چیزی که مربوط به زبون روسی باشه رو یاد می گیرین بی اونکه حتی یک درس گرامر یا یک کتاب گرامر خونده باشین.

بیشتر افرادی که یک زبون جدید رو یاد می گیرن زمان کافی در اختیار ندارن و در محیط ایده آلی هم قرارنمی گیرن، پس بهترین روش واسه یادگیری گرامر زبون انگلیسی چیه؟ بدیش اینه نمیشه به این سوال خیلی آسون جواب داد. در مورد آموزش گرامر، درست مثل یادگیری اون نظرات متفاوتی هست. خیلی از معلمان فکر می کنن گرامر اهمیت زیادی داره و باید جلساتی از درس به آموزش قوانین گرامر اختصاص یابد و به انجام تمرینای زیادی در مورد اون نیازه، یه گروه دیگه از معلمان میگن گرامر باید به طور غیر مستقیم و از راه انجام دادن تمرینای دیگر زبون، بی تمرکز بر قوانین یادگرفته شه. هر نظری که درباره گرامر داشته باشین و به هر روش ای که آموزش زبون انگلیسی رو دنبال کنین، اینجا پیشنهادایی واسه تون داریم که کمک می کنه تا گرامر رو بهتر و موثرتر یاد بگیرین.

واسه یادگیری گرامر زبون انگلیسی چه کارایی می تونین انجام بدین؟

  • نسبت به گرامر آگاهی داشته باشین. در مورد گرامر فکر کنین و جنبهایی از گرامر انگلیسی که به دستورات زبون خودتون شباهت داره رو پیدا کنین. (مثلا در زبون آلمانی نحوه ی استفاده از حروف اضافه مثل زبون انگلیسیه.) فرق چگونگی بیان یک ایده در زبون انگلیسی رو با زبون خودتون در نظر بگیرین. مثلا در انگلیسی واسه بیان اتفاقی که در گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه داره از زمان حال کامل استفاده می شه (مثلا من ۱۰ ساله که این ساعت مچی رو داشته ام). خیلی از زبونای دیگر از زمان حال واسه بیان اینجور وضعیتی استفاده می کنن؛ (مثلا فارسی: من این ساعت مچی رو ۱۰ ساله که دارم.) اگه شباهتا و فرقای گرامر رو با زبون خودتون بدونین، قوانین اونو سریع تر یاد خواهید گرفت.
  • کتابای انگلیسی زیادی بخونین. ممکنه عجیب به نظر برسه اما در طول زمانی که انگلیسی می خونین یا به اون گوش میدید، دارین مدل درست گرامر رو یاد می گیرین که به شما در نوشتن و صحبت کردن انگلیسی کمک می کنه. وقتی می خواید نظرات خود رو بگید یا کارهای خود رو بررسی کنین این کار به شما کمک می کنن. البته اگه موقع خوندن متن به نکات گرامری اون توجه کنین، نتیجه به مراتب بهتر هستش. یعنی اینکه به خودتون بگید این روش ایه که در انگلیسی از اون استفاده می شه.
  • بر جنبهایی از گرامر که به نظرتون مشکل تره، تمرکز کنین. (اگه نمی دونین که در کدوم قسمت گرامر انگلیسی مشکل دارین، از معلم تون بپرسید!) به ویژه موقع نوشتن و ویرایش تکالیف تون بر این جنبها تمرکز و توجه ویژه داشته باشین. البته موقع صحبت کردن این کار مشکل تره اما می تونین وقت بیشتری روی این قسمت از یادگیری زبون انگلیسی بذارین تا شکل درست گرامر رو در اون قسمت یاد بگیرین. مثلا اگه شما در حال گفتن یک داستان در زمان حال هستین به یاد بسپارید که واسه بیان افعال سوم شخص مفرد باید از حرف -s در بیشترین استفاده کنین.
  • اگه دوست ندارین تمرینای گرامر رو انجام بدین یا آموزش ببینین، عمل به پیشنهاد ی بالا واسه شما اهمیت یبشتری پیدا می کنه. سعی کنین خودتون روی الگوها و قوانین زبون کار کنین.
  • اگه تمایل دارین که تمرینات گرامر رو انجام بدین، این کار رو انجام بدین، اما خوب بودن در انجام تمرینای گرامر معنیش این نیس که شما دیگر انجام دهنده اشتباه نخواهید شد. در این صورت شما مثل کسی هستین که سعی داره با خوندن یک کتاب بازی تنیس رو یاد بگیره اما زمانی که این شخص در زمین بازی قرار میگیره حتی نمیتونه درست به توپ ضربه بزنه. اگه تصمیم دارین که تمرینای گرامر رو انجام بدین تنها به پر کردن جاهای خالی و جواب دادن به سوالای چند گزینه ای اکتفا نکنین. خودتون چند جمله با استفاده از قوانینی که یاد گرفتین بنویسین.
  • افعال بی قانون ی پرکاربرد رو یاد بگیرین. اگه بتونین این افعال رو یاد بگیرین، اون وقت زمان بیشتری واسه فکر کردن به چیزی که می خواید بگید، دارین. اگه اونا رو همیشه پیش خود تکرار کنین، این افعال خیلی آسون قابل یادگیری هستن.

برگرفته از : esl.fis.edu

(به مدت محدود)

در هر سنی و با هر تحصیلاتی که هستین، در کمترین زمان ممکن، به هر زبانی مسلط میشید


نکته : برای دانلود متن کامل پایان نامه به سایت  homatez.com  مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *